Zácsik és Lukács remekel, magyar vezetés a szünetben

Magabiztos vezetés a vb elődöntős ellen 30 perc játék után.

A 2022-es női kézilabda Európa-bajnokság selejtezőinek harmadik fordulójában a magyar női kézilabda-válogatott Spanyolországot fogadta. A mérkőzés előtt három jubilánst is köszöntött a Magyar Kézilabda Szövetség. 25. válogatottsága alkalmából Vámos Petrát és Faluvégi Dorottyát, valamint 75. válogatottsága alkalmából Szőllősi-Zácsik Szandrát köszöntötték, illetve Márton Grétának átadták az Év női kézilabdázójának járó díjat.

A találkozó első öt percében többször is vezetett a magyar válogatott, Lukács góljával 4-3-ra változott az állás.

A magyar csapat továbbra is dominálni tudott a mérkőzésen, a 10. percben 7-5-re vezetett.

13:09-nél állt az óra, amikor 10-6-ra vezetett a magyar csapat, ezért időt kért a spanyol kapitány.

Az időkérés jót tett a spanyoloknak, villámgyorsan lőttek két gólt, de Klujber büntetőjével a 15. percben újra háromra nőtt a különbség a magyar csapat javára. (11-8)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt, egyre zárkóztak fel a spanyolok, így Golovin Vlagyimir is kikérte első idejét. (12-11)

Öt perccel az első félidő vége előtt 2 gól volt a különbség, Espinola talált be. (15-13)

Az utolsó percekben már csak egy magyar gól esett, így a szünetben Magyarország-Spanyolország:16-13.

Borítókép: Facebook.com/ MKSZ (archív)