Vezetett a magyar csapat sokáig, de a szünetben Románia áll jobban

Egy tíz perces rövidzárlat után fordított ellenfelünk.

A női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második játéknapján a magyar válogatott Románia ellen lépett pályára.

Az a hollandok győzelme után eldőlt, hogy sem a magyar sem a román válogatott nem lesz ott a hétvégén rendezendő helyosztókon.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, Kovacsics, Lukács illetve Schatzl góljára, csak Neagu tudott válaszolni. (3-1)

Tíz perc után egyenlíteni tudott Románia, de Schatzl és Klujber góljaival megint két gól lett a különbség. (6-4)

Negyedóra után Schatzl 3. találatával már három góllal vezetett a magyar csapat. (9-6)

A 20. percre összekapták magukat a románok Ostase góljával egy gólra csökkentették a hátrányukat. (11-10)

Öt perccel az első félidő vége előtt egyenlített Románia, és a vezetésért támadhatott, jött is az időkérés. (12-12)

Az időkérés jót tett a románoknak, akik átvették a vezetést Ostase és Neagu góljaival, amire Lakatos válaszolt. (13-14).

Az utolsó percben az egyenlítésért támadott a magyar csapat, de Háfra lövése fölé szállt.

A szünetben Magyarország-Románia 13-14

Borítókép: keziszövetség.hu