Tomori Zsuzsanna nem lesz ott a világbajnokságon

A játékos lemondta a válogatottságot.


Tomori Zsuzsanna jelezte a Magyar Kézilabda Szövetségnek, hogy nem vesz részt a december 2-án rajtoló spanyolországi világbajnokságon. 

"Sajnáljuk, hogy Zsuzsa éppen két héttel a torna rajtja előtt jutott erre az elhatározásra, reméljük, nyomós oka van rá – mondta el Kirsner Erika, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke.

"Természetesen az új olimpiai ciklus első világversenyén nélküle is az a célja a csapatnak, hogy minél eredményesebben szerepeljen, és elkezdje az építkezést a párizsi ötkarikás játékokra, illetve a 2024-es, hazai rendezésű Európa-bajnokságra. A keret hétfőn megkezdi a felkészülést, majd jövő csütörtökön útra kel a franciaországi felkészülési találkozókra, illetve a spanyolországi világbajnokságra."

 

Felkészülési mérkőzések

2021. november 26., péntek

21:00 Franciaország–Magyarország

2021. november 28., vasárnap

17:00 Franciaország–Magyarország

 

Női világbajnokság, Spanyolország, 2021. december 2-19.

Csoportbeosztás:

A-csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia

B-csoport (Llíria): Orosz Kézilabda-szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország

C-csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán

D-csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán

E-csoport (Llíria): Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia

F-csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó

G-csoport (Castelló): Horvátország, Japán, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 3. számú továbbjutója

H-csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, közép- és dél-amerikai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, Kína

 

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.
 

 

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

December 2., 20:30: Magyarország–Szlovákia (TV: M4 Sport)

December 4., 20:30: Magyarország–Csehország (TV: M4 Sport)

December 6., 20:30: Magyarország–Németország (TV: M4 Sport)

 

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport - Granollers: A-B csoportok továbbjutói, II. csoport: C-D csoportok továbbjutói, III. csoport - Granollers: E-F csoportok továbbjutói, IV. csoport - Torrevieja: G-H csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

 

A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.

Negyeddöntők (Granollers): december 14-15.

Elődöntők (Granollers): december 17.

Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.

Forrás és borítókép: mksz.hu

Videók