Több mint negyven gólt lőve nyert a magyar csapat

A mieink nagyon simán nyertek az olimpiai selejtező torna első mérkőzésén.

A magyar női kézilabda-válogatott a Győrben zajló olimpiai selejtezőtornán, az olimpiai címvédő Oroszországgal, Szerbiával és Kazahsztánnal került egy csoportba. A magyar csapat Kazahsztán ellen kezdte a tornát. Az olimpiára a csoport első két helyezettje jut ki.

A találkozót a papírformának megfelelően Elek Gábor együttese kezdte jobban, a Klujber Katrin harmadik góljával 4-2-re vezettek a magyarok öt perc után.

A kazahok felzárkóztak egy gólra, de Lukács második góljával 6-4 volt az állás 10. perc után.

Klujber Katrin is fontos találatokat szerzett
Fotó: Facebook.com/ Magyar Kézilabda Válogatott

A magyar csapat játéka magabiztos volt Lukács negyedik, és Kisfaludy Anett első góljával 10-6 volt az állás. Ezért Kazahsztán kikérte első idejét.

Az időkérés a mieinknek tett jót, a kazahok mindössze egy gólt tudtak szerezni a következő öt percben, szemben 3 magyar találattal. (7-13)

A 22. percben egy gyorsindítást követően Schatzl Nadinenal szemben szabálytalankodott Veronika Khardina, aki azonnali piros lapot kapott, a magyar csapat pedig tovább növelte előnyét. (8-16)

Az első félidő véghajrája is Elek Gábor együtteséé volt, Háfra Noémi két gólja után, már 19-8 volt az állás ide.

A szünet előtt időt kért a szövetségi kapitány egy figura erejéig, Háfra helyzetbe került, de gólt nem tudott szerezni, de így is 20-8-ra vezetett a szünetben Magyarország.

A félidőben Kazahsztán-Magyarország 8-20

A szünetben kapust cserélt Elek Gábor, Janurik Kinga állt be, Bíró Blanka helyére.

A második félidőben tovább folytatta a magyar csapat a gólgyártást, Helembay góljával már 15 volt a különbség a két csapat között. (11-26)

A mieink tovább folytatták a gálaelőadást, Helembay ejtésével már 20 gól volt a differencia. (11-31)

A 45. percben az újonc Kovács Anett megszerezte önmaga második, csapatának pedig a 35. gólt. Az állás 12-35 volt.

Kiss Nikolett góljai után az ázsiaiak másodszor is időt kértek a találkozón. (13-37)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt, két gólt lőtt Kazahsztán egymás után, jött is az időkérés Elek Gábortól. (16-38)

Öt perccel a mérkőzés vége előtt már több mint negyven gólt lőtt a magyar csapat Márton Gréta már a 44. találatát szerezte a magyar csapatnak.

Az utolsó másodpercekben Kiss, és Lukács is gólt szerzett, a mérkőzés végeredménye, Kazahsztán-Magyarország 19-46

Lukács Viktória is remekelt a találkozón.
Fotó: Facebook.com/ Magyar kézilabda-válogatott

A szombati játéknapon a magyarok a szerbek ellen lépnek pályára, győzelem esetén kijut a magyar válogatott a tokiói olimpiára.

Borítókép:Illyés Tibor/ MTI

Sport365.hu - Ez eddig sima. Magabiztosan vezet a magyar válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott a Győrben zajló olimpiai selejtezőtornán, az olimpiai címvédő Oroszországgal, Szerbiával és Kazahsztánnal került egy csoportba. A magyar csapat Kazahsztán ellen kezdte a tornát. Az olimpiára a csoport első két helyezettje jut ki. A találkozót a papírformának megfelelően Elek Gábor együttese kezdte jobban, a Klujber Katrin harmadik góljával 4-2-re vezettek a magyarok öt perc után.