Egyik döbbenet a másik után: lesöpörtük a vb-házigazda Dániát!

A magyar női kéziválogatott végig vezetve verte hét góllal a dánokat idegenben a világbajnokság szerdai játéknapján. Az érdemeit csak növeli, hogy mindezt egy nappal a döbbenetes (17 gólos), Montenegró elleni fiaskó után tette. A legutóbbi vb ezüstérmese (Szerbia) után a bronzérmest is legyőzte tehát válogatottunk a csoportkörben, és nyolcaddöntős. Szucsánszki Zita és Szamoránsky Piroska parádézott.

A csoport, 4. forduló:
Magyarország-Dánia 29-22 (15-12)
G.: Szucsánszki 8, Szamoránsky 5, Görbicz 3, Tomori 3, Triscsuk 3/3, Kovacsicz 2, Zácsik 2, Bulath 1, Kovacsics 1, Mayer 1, illetve S. Jörgensen 4/3, Hansen 3, L. Jörgensen 3/1, Kristiansen 3, Burgaard 2, Pedersen 2, Gravholt 2, Fisker 1, Holmsgaard 1, Okkels 1.

A 14 ezer fanatikusuk előtt játszó dánok eddig százszázalékosak voltak, míg a magyarok két győzelmet követően történelmük legnagyobb vb-vereségébe (15-32) szaladtak bele kedden Montenegró ellen.

Jó védekezéssel kezdtek a magyarok, és az 5. percre elhúztak 3-1-re. Nyoma sem volt a keddi vergődésnek, és a gyors játék eredménye 6-2-es vezetés lett. Szucsánszki kiállításával kicsit megtört a lendület, és a dánok később az emberhátrányuk alatt is fel tudták törni a rivális védőfalát, sorozatban háromszor találtak be (7-6).

Kisst Bíró váltotta a kapuban, aki védéssel mutatkozott be. Szucsánszki változatlanul sokat próbálkozott, rendszerint eredményesen, így vezérletével sikerült megőrizni a vezetést. Később akadtak társai is, a dánok pedig több poszton cseréltek 13-8-as hátrányuknál. Zácsik büntetése alatt - amikor csökkent az előny - Németh időt kért, és így át lehetett vészelni a szünetig tartó nehéz szakaszt.

A fordulást követően is jól játszott a magyar válogatott, amely remekül használt ki minden dán hibát. A 36. percben 18-13 volt az állás, és egy újabb emberelőny alatt tovább nőtt a különbség. Bíró változatlanul nagyszerűen védett.

Mély gödörben volt a házigazda, és az utolsó negyedóra 22-15-ös magyar vezetésről indult, a vendéglátó együttes pedig lélekben feladta az összecsapást. A dánoknak azért kellett aggódniuk, nehogy kétszámjegyű legyen a hátrányuk. Az 53. percben ez bekövetkezett (27-17), míg a hajrában - amikor már a cserék voltak a pályán - a hazaiak sorozatban háromszor betaláltak.

Egy nap alatt nagyot fordult a világ a magyarokkal, mert a mostani győzelem már azt jelenti, hogy a Németh-csapat pénteken akár csoportelsőként is zárhat.

Németh András: "Jó érzés volt ma itt lenni a pálya szélén. Sportemberként kitűnőre vizsgáztak a lányok. Átgondolt játékot játszottunk. Tudtunk reagálni az ellenfél taktikai váltásaira, keveset hibáztunk. 4-5 labdát is elvittünk a beálló elől az első félidőben, akkor tudtunk elhúzni."

Szucsánszki Zita: "Nagyon szégyelltük magunkat a keddi meccs után. Ez a pofon összerázott minket. Nagyon egyben volt most a csapat, mindenki hozzátett valamit. Görbicz sokat segített abban, hogy én is magamra találjak. Örülök, hogy sikerült vezérnek lennem. "

A meccs krónikája:

MAGYARORSZÁG-DÁNIA - ÉLŐ!

Magyarország a házigazda, legutóbbi vb-n bronzérmes Dánia ellen próbálja meg feledtetni a Montenegró elleni döbbenetes keddi vereséget az A csoport 4. fordulójában, Herningben. A siker továbbjutást érne (a legrosszabb esetben is 3. helyen). Kövesd élőben a fejleményeket velünk!

A magyar keret:

kapusok: Bíró Blanka (Ipress Center-Vác), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO KC)
jobbszélsők: Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Bódi Bernadett (Győri Audi ETO KC)
jobbátlövők: Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO KC), Planéta Szimonetta (Győri Audi ETO KC)
irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
beállósok: Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria), Mayer Szabina (Fehérvár KC)
balátlövők: Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (Dunaújvárosi Kohász KA), Bulath Anita (Dunaújvárosi Kohász KA), Hornyák Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria)
balszélső: Erdősi Ildikó (Siófok KC)

A dán keret:
Kapusok:
Toft, Poulsen
Mezőnyjátékosok:
Pedersen, Östergaard Jensen, Skov, Okkels, Hansen, Grigel, Holmsgaard, L. Jörgensen, Kristiansen, Burgaard, S. Jörgensen, Nörgaard, Fisker, Boldholt Nielsen, Gravholt.

Csoportbeosztás:
A-csoport (Herning): Dánia, Montenegró, Magyarország, Japán, Tunézia, Szerbia
B-csoport (Naestved): Kuba, Svédország, Hollandia, Lengyelország, Kína, Angola
C-csoport (Kolding): Brazília, Franciaország, Argentína, Dél-Korea, Kongói DK, Németország
D-csoport (Frederikshavn): Norvégia, Spanyolország, Románia, Oroszország, Puerto Rico, Kazahsztán

A magyarok menetrendje:
December 5.: Magyarország-Tunézia 39-20 (16-5)
December 6.: Szerbia-Magyarország 26-32 (16-18)
December 8. 18:30: Montenegró-Magyarország 32-15 (17-9)
December 9. 20:45: Magyarország-Dánia 29-22 (15-12)
December 11. 16:15: Magyarország-Japán (tv: Sport1)

6  Tunézia 4 0 0 4 87 139 −52 0

Megj.: a csoportok első 4-4 helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, a legjobb 16 közé.