Nem ízlett a kemény védekezés a kéziseknek: vereség Szerbiától

A női kézilabda válogatott nem találta a szerb védelem ellenszerét a Premiere4 Kupa utolsó fordulójában.

A szombaton rajtoló világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 25-23-ra kikapott Szerbiától hétfőn a Szöulban zajló Premiere4 Kupa nemzetközi torna harmadik, utolsó fordulójában.

A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén a magyarok két győzelem mellett másodszor veszítettek.

Védekezésben jól kezdtek a magyarok, támadásban viszont több hibát is elkövettek. Kim Rasmussen szövetségi kapitány tíz perc után cserékkel próbálkozott, majd időt kért, mert játékosai nem boldogultak a szerbek kemény, nyitott védekezésével.

Dragana Cvijic mindkét kapu előtt csapata kulcsembere volt, és mivel a magyarok továbbra is tanácstalanok voltak riválisuk stílusával szemben, a dán edző szokatlanul korán, már a 23. percben kikérte második idejét is.

A szerbek egy 7-1-es sorozattal elhúztak, és bár az első félidőben a magyarok szerezték az utolsó három találatot, a szünetben így is háromgólos hátrányban voltak.
A térfélcsere után is számos labdaeladással "segítette" ellenfelét a magyar csapat, amely sok lövést elrontott, védekezésben pedig nem volt ellenszere az erős, pontos szerb átlövésekre.

Rasmussen utolsó időkérésére a meccs háromnegyedénél került sor, ezután csapata véget vetett a szerbek 5-0-s szériájának, majd Triffa Ágnes és Klujber Katrin jó teljesítményére alapozva sorozatban ötször volt eredményes, de az egyenlítésre nem maradt ideje.

"Jó lecke volt számunkra a szerbek elleni meccs, rendkívül határozott, agresszív módon védekezett az ellenfél, ráadásul 5-1-es nyitott formációban, amelyet szinte egyik válogatott sem alkalmaz, így nagyon ritkán találkozunk vele" - idézi a magyar szövetség honlapja Kim Rasmussent.

A szövetségi kapitány elmondta, hogy csapata a hajrában hét a hat elleni támadójátékra váltott, ami jól működött, ennek köszönhetően zárkóztak fel. A dán edző leszögezte, összességében nem nyújtottak jó teljesítményt, ezért kell elraktározniuk magukban a találkozó tanulságait.

"A szöuli tornán erős csapatok ellen játszhattunk négy nap alatt három mérkőzést, és szerencsére 18 jó állapotban lévő játékossal utazunk tovább Japánba. Gyorsan regenerálódnunk kell, és ezzel párhuzamosan tovább edzünk, készülve a szombati vb-nyitányra" - mondta Rasmussen.

A magyar válogatott szombaton Kazahsztán ellen kezdi meg szereplését a Japánban sorra kerülő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Eredmény, 3. forduló:

Szerbia-Magyarország 25-23 (13-10)

a magyar gólszerzők: Klujber 8, Márton G. 3, Tóth G., Kovács A., Faluvégi, Kovacsics, Schatzl 2-2, Tóvizi, Lukács 1-1