Nagyot küzdött, de kikapott a magyar csapat a németektől

Klujber megsérült a mérkőzés elején, a hiányát nem bírtuk el.

A spanyolországi női kézilabda-világbajnokság csoportkörének záró fordulójában a magyar csapat Németország ellen lépett pályára a csoport első helyéért. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány ezúttal Kácsor Grétát és Szemerey Zsófiát hagyta ki a keretből, így ott van a Ferencváros átlövője, Szőllősi Zácsik Szandra.

A találkozó nem indult jól a mieink számára, Maidhof és Lauenroth gólja után 2-0-ra vezettek a németek, majd utóbbi lőtte fejbe Bírót, akinek komolyabb baja nem volt.

A tizedik percben 5-3 volt az állás, Meike Schmelzer szerzett gólt, gyanús körülmények között. (5-3)

Maidhof egy szerencsés góllal növelte a németek előnyét, Golovin Vlagyimir időt kért. (6-3)

Negyedóra után Márton Gréta góljával egyenlítettünk. (7-7)

Tíz perccel a vége előtt 9-9 volt az állás, Klujber hetesből lőtt gólt. Az eset után Henk Groener is kikérte első idejét. (9-9)

Öt perccel az első játékrész vége előtt Bíró Blanka többször mentette meg csapatunkat a góltól, így csak kettővel vezettek a németek. (11-9)

A magyar válogatott rengeteget hibázott támadásban, és még így is csak öt góllal vezettek az első félidőben.

Az első félidőben Németország-Magyarország 14-9

A második félidőt a magyar válogatott kezdte jobban, egy 4-1-es szakasszal 15-13 lett az állás.

A 40. percben egy gyorsindítást követően Lukács góljával egyenlítettünk, Henk Groener azonnal időt kért. (16-16)

Gólgazdag mérkőzés volt, Lauenroth góljával 20-18 lett az állás, Golovin Vlagyimir másodszor kért időt. (20-18)

Az utolsó 10 perc egygólos német vezetésnél kezdődött. (23-22)

Öt perccel a vége előtt a sokadik eladott labda után Schmelzer találatával két gólra növelték a németek az előnyt. (25-23)

Két perccel a vége előtt Golovin Vlagyimir harmadszor is időt kért. (25-23)

Nem sikerült gólt szereznie a magyar csapatnak, a németek a háromgólos előnyért támadtak, Henk Groener időt kért.

Ezután Lukács gólt lőtt, de egyenlíteni már nem sikerült, a végeredmény Németország-Magyarország 25-24