Kiütéses győzelemmel mutatkozott be a magyar női válogatott élén Golovin Vlagyimir

Az első félidőben még két gól volt a különbség, de a végére bedarálta a magyar csapat a portugálokat.

A magyar női kézilabda-válogatott a női kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozatban hazai pályán lépett pályára Portugália ellen. A mérkőzésre mintegy 1500 ember látogatott ki.

A találkozót a magyar csapat kezdte jobban, Háfra Noémi góljával öt perc után 4-1 volt az állás.

Háfra második gólja után 6-2-re vezettünk, jött az időkérés a portugál oldalon.

A tizenkettedik percben Lukács Viktória harmadik góljával 8-5 volt az állás.

Negyedóra elteltével Márton Gréta góljával 10-7 lett az állás.

A huszadik percre Tóvízi Petra góljával három gól volt a különbség. Majd egy portugál találatot követően, Golovin Vlagyimir is kikérte első idejét. (13-11)

Öt perccel az első játékrész vége előtt, Kácsor Gréta második gólját lőtte, amivel négy volt a különbség. (16-12)

A portugálok az első játékrész utolsó öt percében két gólra feljöttek, így a szünetben Magyarország-Portugália: 17-15.

A második félidőt nem kezdte jól a magyar csapat öt perc játék után a vezetésért támadhatott Portugália, de végül Vámos Petra szerzett találatot. (18-17)

Lukács Viktória a hatodik találatát szerezte, amivel 20-17-re elhúztunk, jött is a portugál időkérés. (20-17)

Az időkérés után Háfra szerezte az első gólt, amivel 21-17 lett az állás.

Márton Gréta góljával már 6-ra nőtt az előny, újabb portugál időkérés következett. (23-17)

A 45. percben Kácsor Gréta találatával lett kilenc gól a különbség. (27-18)

A 48. percben Klujber hetese után már tíz volt közte. (28-18)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Resende szenvedett súlyosnak tűnő sérülést a portugál csapatban. (28-19)

21:53-nál időt kért másodszor Golovin Vladimir. (29-20)

A magyar női kézilabda válogatott végül nagyon magabiztosan 34-24-re győzte le a portugál csapatot, így Golovin Vladimir győzelemmel mutatkozott be szövetségi kapitányként.

A végeredmény Magyarország-Portugália 34-24

Képek: Erdős Géza/ Sport365.hu