Kézilabda Eb: drámai vereséget szenvedtünk Montenegró ellen

A magyar női kézilabda-válogatott - a beteg Görbicz Anita nélkül - 28-26-ra kikapott az olimpiai ezüstérmes Montenegrótól a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi nyitányán.

A rivális remekül kezdett, 9-3-ra elhúzott, innentől kezdve Karl Erik Böhn szövetségi kapitány alakulata csak futott az eredmény után. A második félidőben rövid időre egyenlő volt az állás, de a hajrát jobban bírták a montenegróiak. Hősies küzdelemben vesztettünk!

Kedden az elődöntőbe jutásért zajló csata fontos állomása következik a románok ellen.

A középdöntőt egyformán a maximális négy ponttal kezdő két csapat találkozóját csupán ezren tekintették meg, ugyanis a magyar határtól Újvidékig több órára lezárták az autópályát a jeges-havas úton történt több baleset miatt. Így aztán sok szurkoló visszafordult, vagy a rossz idő miatt eleve el sem indult.

A találkozó nagyon rosszul kezdődött magyar szempontból, 2-2-ig ugyan felváltva estek a gólok, ezt követően azonban szinte csak a montenegróiak voltak a pályán. Az első tíz percben minden támadásuk góllal végződött, a magyar védelem teljesen szétesett, Herr pedig egyetlen labdát sem hárított. Így gyorsan kapust cserélt Karl Erik Böhn, s a 13. percben 3-9-nél időt kért.

A rövid szünet jót tett a magyaroknak, a kapuban Kiss több lövést is védett, a védekezés feljavult, támadásban Szucsánszki vezérletével jöttek a gólok, ennek eredményeként fokozatosan csökkent a különbség. A kőkemény montenegrói védekezésbe többször durvaság is csúszott, Knezevicet végleg ki is állították, mivel leütötte Tomorit.

A magyarok három gólra feljöttek, ez a különbség egészen az utolsó három percig állandósult, a hajrában azonban sokkal jobban koncentráltak a montenegrói játékosok, így a félidőre hatgólosra duzzadt a különbség.

A második félidő elején Mehmedovic súlyosnak tűnő sérülést szenvedett egy ütközés során, hordágyon kellett levinni.

A magyarok nem tudták csökkenteni hátrányukat, mert több hiba csúszott játékukba. A 40. percben, 21-14-es montenegrói vezetésnél a reklamáló Tomorit - miután ellene szabálytalankodtak - piros lappal kiállították.

Helyére Klivinyi érkezett, aki négy (!) szép találattal nyitott. Negyedórával a vége előtt 22-19-re jött fel a magyar csapat, és még egy percre kettős emberelőnybe is került. Amikor Szucsánszki is betalált, a rivális kapitánya időt kért. Lendületbe került a Böhn-alakulat, a 49. percben egyenlő lett (22-22) az állás. A montenegróiak nyolc percig nem tudtak gólt lőni, miközben kaptak hetet. A gólcsendet Radicevic törte meg büntetőből, plusz még Szekerest is kiküldték. A létszámfölényes szakaszt 2-0-ra nyerte az ellenfél.

Így is volt remény a pontszerzésre, hiszen két perccel a vége előtt 26-26-ra módosította az eredményt Szamoránsky. Erre időt kért a montenegrói kapitány. A hátralévő szakaszban a világ egyik legjobb balkezes lövője, Katarina Bulatovic keze "jól sült", ezzel eldöntötte a meccset.

A montenegróiak a sikerük révén - hatpontosként - szinte már az elődöntőben érezhetik magukat. A magyaroknak négy, míg keddi ellenfelüknek, a románoknak három pontjuk van, így különösen fontos lesz ez az összecsapás.

A magyar küldöttség bízik benne, hogy a vírusos megbetegedéssel kezelt Görbicz akkor már tud játszani.

KÉZILABDA
Női Európa-bajnokság, II-es középdöntő csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-MONTENEGRÓ 26-28 (9-15)
Újvidék, játékvezetők: Opava, Valek (csehek).
MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É. (kapusok), Bódi 4, Bulath, Klivinyi 3, Kovacsicz 1, Kovacsics, Rédei-Soós 1, Szabó 1, Szamoránsky 4, Szekeres 1, Szucsánszki 8 (1), Tomori 2 (1), Vérten, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn.
MONTENEGRÓ: Barjaktarovics, M. Vukcsevics (kapusok), A. Bulatovics 1, K. Bulatovics 8, Dokics 3, Jovanovics 1, Klikovac, Knezsevics 1, Lazovics, Mehmedovics 4, Miljanics, Nikcsevics, Pavicsevics 1, Radicsevics 9 (2), Toskovics, S. Vukcsevics. Szövetségi kapitány: Dragan Adzsics.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3.