Káprázatos teljesítménnyel jutott ki a magyar női kézilabda-válogatott az olimpiára

A magyar női kézilabda-válogatott magabiztosan győzte le Szerbiát.

A magyar női kézilabda-válogatott a győri olimpiai selejtező második napján a szerb válogatott ellen lépett pályára. Elek Gábor csapata az első mérkőzésen nagyon magabiztosan, 46-19-re győzött Kazahsztán ellen, míg a szerbek öt góllal veszítettek az olimpiai címvédő Orosz Csapat ellen.

A mérkőzést a magyar csapat kezdte jobban öt perc után 3-1-re vezettünk.

A találkozón érezhető volt a feszültség, rengeteg labdát adtak el a csapatok, állandósult a kétgólos különbség. (4-6)

A 15. percben előbb Klujber majd Márton Gréta szerzett szemfüles találatot, amire Trifunovic válaszolt góllal. (7-10)

Tíz perccel az első játékrész végén Kovacsics már a negyedik gólját szerezte a mérkőzésen felavatva a cserekapus Risovicot. (8-12)

Öt perccel az első félidő vége előtt Krpez már a harmadik nagy helyzetét hagyta ki, míg a túloldalon Márton Gréta harmadik alkalommal talált a kapuba, Ljubomir Obradovics ki is kérte első idejét. (9-14)

A magyar csapat remekül játszott az első félidőben, az utolsó percben időt kért Elek Gábor, de az utolsó támadásból nem tudott gólt szerezni, de így is négy góllal vezetünk a szünetben.

A félidőben Szerbia-Magyarország 12-16

A második félidő elején Lukács Viktória találatával ötre nőtt a különbség. (14-19)

A 40. percben Zácsik ötödik találatával már hat gól volt a különbség a két csapat között. (16-22)

Negyedórával a vége előtt Lukács passzából Schatzl Nadine szerzett demoralizáló találatot, amivel nyolc gól volt a különbség. (17-25)

Tíz perccel a vége előtt Schatzl góljával nyolc volt a különbség a két csapat között. (20-28)

Az utolsó öt perc hétgólos magyar vezetésnél kezdődött. (22-29)

Az utolsó másodpercekben Háfra is betalált így a végeredmény Szerbia-Magyarország 23-31.

Borítókép: MTI/ Illyés Tibor