Győzelemmel búcsúztatták kéziseink Pálinger Katalint

A magyar női válogatott Fehéroroszország ellen játsszotta utolsó Eb-selejtezőjét a sorozatban, és 28-21-es győzelemmel búcsúztatta világklasszis kapusát, Pálinger Katalint

Pálinger utoljára a 2011 júniusi, csúfosan véget ért németek elleni győri vb-selejtezőn védte a válogatott kapuját, majd a vereség után kiállt a sajtó elé, és amellett, hogy percek alatt világosan vázolta a vb-ről lemaradás okait, bejelentette, többet nem véd a nemzeti csapatban. Röviddel ezután azt is bejelentette, Győrben a 2011-2012-es szezon lesz az utolsó, amelyben aktívan részt vesz, utána a magánéletre szeretne fókuszálni. A végső búcsú a klubban az elvesztett BL-döntő után szépen sikerült, Pálinger időntúl fogott hetesével nyerte meg az ETO a bajnokságot a Népligetben, és hogy a válogatott történet szintén ne egy vereséggel legyen lezárva, most jöhetett a méltó búcsú.

Női Európa-bajnoki selejtezők, 1. csoport, 6. forduló:
Dabas, játékvezetők: Lah, Sok (szlovének)
Magyarország-Fehéroroszország 28-21 (14-10)
A magyar góldobók: Görbicz 8/7, Tomori 7, Vincze 4, Cifra 3, Kovacsicz 2, Szucsánszki 2/2, Orbán 1, Bulath 1, illetve Lobacs 4,

A mérkőzés eseményei:

Fehéroroszország kezdte a mérkőzést, a vendégek első támadását rögtön passzívnak minősítette a szlovén bírópáros, de a magyar támadások sem jártak sikerrel a találkozó első perceiben. A búcsúzó Pálinger Katalin két óriási védéssel segítette a mieinket, két perc elteltével 1-1-es állás láthattak a nézők az eredményjelzőn, Görbicz szerezte meg a magyar válogatott első gólját a meccsen.

Görbicz második hetese már 4-2-es magyar vezetést eredményezett a 7. percben, a következő vendégtámadásnál pedig Tomorit kellett ápolni, aki belenézett egy fehérorosz átlövésbe. Rédei-Soós helyére Szekeres állt be,  a 10. percben egy gólra zárkóztak a vendégek, 5-4 volt az állás ekkor. Pálinger helyére érkezett Herr Orsolya, Cifra Anita második góljával pedig 6-4-re módosult az eredmény, a 14. percben.

Sztyepanova találata a hetedik fehérorosz gólt jelentette a 18. percben, de érkezett Vincze Melinda, és máris újra két gól volt a magyar válogatott előnye, 10-8. Karl Erik Böhn teljes sorcseréket hajtott végre, és állandósult a három gólos magyar előny, 11-8. Bulath Anita és Vincze is betalált, 13-8-ra alakítva az eredményt, a fehéroroszok pontatlanul játszottak, és hiába mutatott be Jelena Abramovics, a Ferencváros kapusa több bravúrt is a vendégek kapujában, egyre jobban elhúzott a magyar válogatott, 13-8.

A félidő hajrájára négy gólos előnnyel érkezett tehát a magyar csapat, és ezt a különbséget meg is őrizték a mienk, egy perccel a játékrész vége előtt 14-10-es állást konstatálhattak a dabasi nézők.

A második játékrészt Kiss Évával, a Veszprém kapusával kezdte a magyar válogatott, a fehéroroszok pedig két gyors góllal férkőztek közelebb a mieinkhez, 14-12. Tomori nem sokáig késlekedett a válasszal, és egy újabb vendéggól után Görbicz lövésére mozdulni sem tudott Abramovics, 16-13. Ismét beállt a szokásosnak mondható négy gólos különbség, sőt, a 7. percben Görbicz hetesgóljával először vezettünk öt góllal a mérkőzésen. Orbán lövése pedig azt jelentette, hogy megszületett a huszadik magyar találat, 20-14.

Zsinórban három fehérorosz gól született két perc alatt, végül Tomori törte meg a magyar gólcsendet, így a 12. percben ismét négy góllal vezettünk, 21-17. Ismét a mieink percei következtek, Görbicz vezetésével négy gólt szereztünk, melyekre nem érkezett válasz fehérorosz válasz, Kovacsicz gólja alakította ki a 25-17-es eredményt. Kiss Éva parádés védéseket mutatott be a kapuban, a szövetségi kapitány pedig folyamatosan kevergette a kártyáit, gyakorlatilag nem volt olyan támadásunk, amikor ne változtatott volna valamit a csapat felállásában. Az utolsó tíz percre visszatért a kapuba Pálinger Katalin, valószínűleg utoljára láthattuk őt a válogatottban. A fehéroroszoknak sikerült egy gól lőni tíz perc alatt, így a vezetésünk megnyugtató volt, 25-18.

A 24. pecben Szucsánszki Zita is szerepet kapott, a Ferencváros irányítója egy hetesből elért góllal ünnepelte a 75. válogatott mérkőzését. A vendégek is elérték a húsz lőtt gólt, mi pedig kettős emberhátrányban nem tudtunk gólt lőni, de tartottuk a különbséget, 27-20. A mérkőzés utolsó perceiben Pálinger többször is óriásit védett, a kérdés az volt, hogy a győriek világklasszis hálóőre vállalkozik-e esetleg egy hetes elvégzésére. Ez végül elmaradt, de a közönség felállva ünnepelte a világklasszist, a magyar válogatott pedig megszerezte a győzelmet a fehéroroszok ellen, 28-21-re. Így a mieink öt győzelemmel és egy vereséggel jutottak ki az Európa-bajnokságra.

"Furcsa ezt megélnem, örülök neki, hogy egy ilyen magabiztos sikerrel tudtam elbúcsúzni a válogatottól. Rengeteg szép eredményt értünk el közösen, a jövőben is szeretnék valamilyen szerepet vállalni a kézilabdázás környékén, vagy egy klubnál, vagy pedig a szövetségben." - nyilatkozta a 254-szeres válogatott Pálinger.

Görbicz Anita még nem tudta feldolgozni, hogy Pálinger Katalin visszavonul:

"Nagyon régóta játszom együtt Katival, és nagyon sokat tanultam tőle. Többek között a védjegyemmé vált alsó lövésemet is, hiszen Ő erőltette, hogy próbálgassam ezt a lövésfajtát. Egyáltalán nem fogom fel, hogy visszavonul, nagyon fog hiányozni, de én még mindig bízom abban, hogy egyszer vissza fog térni közénk."

Karl Erik Böhn elégedetten nyilatkozott a mérkőzés után:

"Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, örülök, hogy ott leszünk az Eb-n. Méltó búcsúztatása volt a mérkőzés Pálinger Katalinnak, aki ma is bizonyította klasszisát."