Elvesztettük - Románia jutott tovább

Kim Rasmussen együttese elszórakozta a félidei előnyét.

A második félidőt Románia kezdte jobban, a csereként beállt Dedu védései új lendületet adtak az ellenfél csapatának, de gólok számában nem tudtak jelentősen felzárkózni.

A 40. percben már csak 3 gólos volt a magyar előny. Kénytelen volt időt kérni Kim Rasmussen.

A mérkőzés képe érdemben ezek után sem változott, Tóth Gabi hetest hibázott, és Pintea góljával kettőre jött fel az ellenfél. (16-18).

Hosszú gólcsend után Szabó Laura lőtt nagyon fontos gólt hetesből (16-19), így Thomas Ryde is időt kért.

Ez a románoknak tett jót, Neagu heteséből lett újra kettő a különbség, amire Kovacsics válaszolt. (17-20). Sokáig állandósult a különbség de vezettünk. A 49. percben 21-20 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó 10 percre egy gólos előnnyel érkezett a magyar együttes, amikor Szabó Laura hetesből lőtt gólt (23-21).

A csereként beállt Kiss Éva helyett Rasmussen visszahozta az első félidőben remeklő Bírót, aki ott folytatta, ahol abbahagyta. Fontos pillanatokban tudott hárítani a magyar kapus.

A csapat azonban elkezdett fáradni és az 58. percben egyenlített Románia. Az utolsó percben végül Neagu hetese döntött, így Románia jutott tovább.

Románia-Magyarország 28-27 (10-16)

Fotó: Keziszövetség.hu