A magyar női kézilabda-válogatott 15 év után győzte le Brazíliát

Gyönyörű eredmény.

Az olimpiára készülő magyar női kézilabda-válogatott 34-31-re legyőzte a tokiói csoportellenfél Brazília csapatát a Siófokon rendezett pénteki edzőmérkőzésen.

Eredmény:
Magyarország-Brazília 34-31 (20-18)

Samara Vieira vezérletével jól kezdtek a taktikusan védekező vendégek (1-3), de a magyarok Janurik Kinga védéseire alapozva, Klujber Katrin góljaival csakhamar fordítottak. Mivel a hazaiak védekezése nem volt kellően hatékony, nem tudtak ellépni ellenfelüktől, és bár Elek Gábor szövetségi kapitány időt kért, illetve cserékkel frissítette csapatát, a játék képe nem változott. A Győrből 12 év után távozó Eduarda Amorim vezérletével remekül tartották magukat a brazilok a nagy iramú első félidőben, a szünetben azonban a magyar válogatott állt jobban két találattal. A második felvonás elején vezettek először három góllal a magyarok, ám az NB I-ben edződött játékosokkal felálló dél-amerikai kontinensbajnok hamarosan egyenlített, így folytatódott a szoros küzdelem. A meccs háromnegyedére ismét háromtalálatos előnyt dolgozott ki a házigazda, sőt a csereként beállt Bíró Blanka védéseire alapozva tíz perccel a vége előtt már négy volt a különbség. Amikor a hajrában némileg megtorpantak a magyarok, Elek Gábor újra időt kért, Tomori Zsuzsanna betalált, Bíró megint bemutatott egy védést, ezzel el is dőlt a találkozó, melyet végül három góllal nyertek meg a hazaiak. A vendégek legeredményesebb játékosa Bruna de Paula volt, aki 11 lövésből öt gólt szerzett. A magyar kapusok közül Bíró Blanka öt, Janurik Kinga négy, Szikora Melinda pedig két védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 16. alkalommal találkozott egymással, négy brazil siker és két döntetlen mellett tizedszer győzött a magyar csapat, amely 2006 júniusát követően tudott ismét nyerni Brazília ellen - azóta egy döntetlen mellett négyszer győzött az ellenfél. A magyar válogatott, amely kedden 28-22-re legyőzte Montenegrót, hétfőn 16 órától ismét Brazília ellen játszik edzőmeccset Siófokon, majd jövő pénteken utazik Tokióba, ahol a felkészülés hajrájában Norvégiával találkozik. Ezt követően pedig július 25-én Franciaország ellen kezdi meg szereplését az ötkarikás játékokon.

Borítókép: MLSZ - MagyarKézilabdaVálogatott/Facebook