22-22-es döntetlennel hangolt a női kézilabda válogatott Győrben

A magyar női kézilabda-válogatott 22-22-es döntetlent játszott az olimpiai ötödik, világbajnoki hatodik francia csapattal a vasárnap kezdődő magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén Győrben.

Az utolsó felkészülési mérkőzésen Németh András szövetségi kapitány arra keresett választ, hogy ki legyen az a két játékos, aki a 18-as keretből nem kerül be a 16-os Eb-csapatba. Remekül kezdett a magyar csapat, Szucsánszki és Kovacsics góljaival a 9. percben már 6-3-ra vezetett, de lassan magukhoz tértek a vendégek, és megkezdték a felzárkózást. Időkérésük után pedig valósággal állva hagyták ellenfelüket: a 17. percben már 6-6 volt az állás, a 25. percben pedig 6-10. A magyarok negyedórán át nem lőttek gólt, sok volt a kimaradt ziccer, vagy Glauser védett remekül, ám tény: a kemény francia védőfal sokáig áthatolhatatlan volt Tomoriék számára. Németh András időkérését követőn Szucsánszki törte meg a kínosan hosszú gólcsendet, de a szünetben örülni kellett annak is, hogy "csak" 13-10-re vezettek a vendégek.

A csapatkapitány Tomorit még a pihenő előtt kiállították, így a fordulás után ki kellett védekezni egy emberhátrányt, ami sikerült, és ettől erőre kapott a házigazda. A 39. percben a beállós Szamoránsky egyenlített (14-14), mi több, Bulath szép, elhajlásos lövésével ismét a magyar csapatnál volt az előny, de csak rövid időre. A franciák rendezték soraikat, és ettől kezdve felválta estek a gólok. Az utolsó tíz percre 18-18-cal fordultak a csapatok, majd Tomori lett a vezér, két gólja után, 22-20-nál időt kértek a franciák, majd egyenlítettek. Az utolsó támadás a hazaiaké volt, Németh András időt kért. A kombinációt a 198 centiméter magas Planétára játszották ki, őt azonban lefogták, és a megítélt időntúli szabaddobásból nem született gól, így maradt a döntetlen.

A csapat tagjai pénteken pihennek, és szombaton találkoznak Győrben, ahol vasárnap megkezdődik az Eb. Az első ellenfél az orosz együttes lesz, kedden a lengyelek, jövő csütörtökön pedig a spanyolok következnek. A kvartettből az első három jut a debreceni középdöntőbe, és ott a norvég-dán-román-ukrán négyes legjobb három együttesével találkozik.

KÉZILABDA
Női NB I, eredmények:
Magyarország-Franciaország 22-22 (10-13)
a magyar góldobók: Tomori 4, Szucsánszki 4, Kovacsics 3, Triscsuk 3, Szamoránsky 2, Mayer 2, Bulath 2, Erdősi 1, Planéta 1