Kézilabda: földbe döngölte ellenfelét a magyar válogatott

Görbiczék Anitáék számítottak a meccs esélyeséseinek, szerencsére nem is borult a papírforma.

Női Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló, 7. csoport:
Magyarország-Koszovó 37-12 (18-5)

a magyar gólszerzők: Bódi, Görbicz 6-6, Zácsik 4, Háfra, Lukács V. 3-3, Tomori, Kovacsics, Klivinyi, Kisfaludy, Kovács A., Szekeres 2-2, Mayer, Schatzl, Hársfalvi 1-1

A magyar női kézilabda-válogatott 25 góllal legyőzte Koszovó csapatát az Európa-bajnoki selejtezősorozat első fordulójában, szerdán az Elek Gyula Arénában.

A végig rendkívül egyoldalú találkozó legeredményesebb játékosa Bódi Bernadett és Görbicz Anita volt, egyaránt hat góllal.

A magyar együttes vasárnap Minszkben a fehéroroszok vendégeként folytatja szereplését a kvalifikációs sorozatban. A selejtezőcsoport negyedik tagja a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia.

A négyes első két helyezettje, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jut ki az olimpiai kvalifikációs kontinenstornára, amelynek jövő decemberben Franciaország ad otthont.