Őrült fordulatok, győri siker a rangadón

Elek Gábor együttese már öt góllal is vezetett, végül a Győr nyerte a rangadót.

A második félidőt  Ferencváros kezdte jobban, a második félidőben négy, összességében 5-0-s sorozattal vezetett öt góllal a Ferencváros. (17-12)

A győrieknek szélről továbbra sem ment, Faluvégi lövését védte Bíró Blanka. Egy sikertelen Fradi támadás után, Danyi Gábor időt kért.

Az időkérés felrázta a győrieket Oftedal, és Fodor góljai felhozták a győrieket két gólra, de Lukács Viktória nagyon fontos góljával, újra három gól volt a Fradi előnye (18-15)

A 41. percben Lukács passzából egy kínait követően szerzett gólt Kovacsics (19-16)

A 45. percben Hornyák góljára Brattset válaszolt, míg Fodor elkezdte ontani a gólokat, így már csak egy gól volt a különbség (20-19) a Fradinak.

Kiélezett találkozón továbbra is szinte végig vezetett Elek Gábor együttese a második félidő első negyed órájában. A 48. percben Bódi egyenlített így Elek Gábor kikérte második idejét.

Az 50. percben Kovacsics góljával továbbra is vezetett a Ferencváros, amire Bódi reagált, így 23-23-as döntetlennel fordultak a felek az utolsó tíz percre.

Öt perccel később már Danyi Gábor csapatánál volt az előny, Bódi góljaira nem tudtak reagálni a ferencvárosi lányok, egy 3-0-s szériával 26-23-ra vezettek már.

A Ferencváros kétségbeesetten próbálta ledolgozni hátrányát, Lukács góljával, már egy gólra jöttek fel a fővárosiak, de Fodor gólja után ismét kettő volt a különbség. (26-28)

Háfra góljával feljött a Fradi egyre, sőt a végén még támadhatott az egy pontért, de a végén Lukács lövését Kiss Éva bravúrral védte így egy góllal nyerni tudott a BL címvédő.

Ferencváros-Győr 27-28 (13-12)

Danyi Gábor nyilatkozata

Lehet-e ennél korrektebb nyilatkozatot adni? A Győr megnyerte a nagy rivális Fradi elleni rangadót, de hallga csak, mit mond Danyi Gábor, a győriek...

Az Érd magabiztosan, 35-25-re legyőzte a vendég Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján, míg az EHF Kupa-győztes Siófok könnyedén nyert az MTK otthonában.

Borítókép: Facebook.com/ Győri Audi Eto KC

Az utolsó fél percet a videóban megnézhetik.