Női kézilabda NB I: könnyedén nyert a Győr

A címvédő Győr könnyedén nyert a vendég Vác ellen a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A találkozó felvezetéseként Görbicz Anitát köszöntötték a meccset közvetítő Sportklub Tv munkatársai, akit a szurkolók az Év Női Sportolójának választottak meg. A meccs gyászszünettel kezdődött, tragikus hirtelenséggel elhunyt szurkolójáról emlékezett meg a győri csapat és a szurkolók. Az első két gólt a Vác szerezte Fülöp és Tápai révén, erre Hornyák válaszolt. Fülöp kiállt két percre, az emberelőnyt kihasználva Hornyák Dóra egalizált. Virág egy szerencsés góllal vezetéshez juttatta a vendégeket, majd Löke egyenlített. Orbán harcolt ki hetest, de Görbe kihagyta, a túloldalon Tápai nem hibázta el a büntetőt(3-4). Újabb büntetőt kapott a Győr, ezt Görbicz már belőtte, ráadásul emberelőnybe is kerültek a hazaiak. Nem sokáig tartott, mert a játékvezetők kiküldték Hornyákot is. Szepesi révén vezetett a Győr 5-4-re. Amorim hagy bombát ragasztott Triffa kapujába(6-4), ezután ki is kérte Gulyás István első idejét. Radicevic indításból köszönt be, majd Amorim állt ki két percre, melyet kivédekeztünk. Ekkor több mint 10 perce érintetlen volt a győri háló, köszönhetően Herr Orsinak és a jó győri védekezésnek. Hornyák lőtte a nyolcadik győri gólt, majd Radicevic a kilencediket. Rédei-Sóós gólja hatgólos hazai vezetést jelentett(10-4, majd Kovacsics hetese is bement. A félidőben újabb találat már nem esett, így 11-4-re vezetett a Győr. A hazai védelem kiemelkedőt teljesített, hiszen a Vác a 12. perc után nem tudott a győri kapuba találni.

Lekic gólja nyitotta a második játékrészt majd Szondi lőtte meg a Vác ötödik gólját. Ezután Lekic és Amorim is betalált(14-5), majd Herr hetest fogott, Tervel pedig beállította a közte 10-et(15-5). Amorim, Fülöp és Orbán lőtte a következő gólokat, majd Löke hetest harcolt ki, ezt Görbicz belőtte, majd akcióból is betalált. Szondi után Löke is gólt szerzett, ekkor 20-7-re vezettünk. Farkas betalált Herrnek, majd Görbe lőtt szép gólt. Tápai gyorsan válaszolt, de Lekic és Löke tovább növelte a győri előnyt, ráadásul Herr is ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta(23-9). Löke hetest harcolt ki, ezt Görbe értékesítette is, majd Löke-ről kiállították Mayert. Tápai passzívnál emberhátrányban is betalált, majd Hornyák válaszolt erre egy nagy bombával. Szepesi indításból ért el gólt(26-10), majd Szondi lőtt egy gólt a váciaknak. Radicevic szélről lőtt védhetetlenül kétszer egymás után (28-11), majd Kovacsics-Löke-kapu volt a labda útja. Kilivinyi hetesből szerzett gólt majd ismételt újfent hetesből, erre pedig Kovacsics hetesből válaszolt(30-13). Szondi negyedik gólját is meglőtte, majd Mayer is megszerezte első gólját. Amorim bombázott nagy gólt Triffának, majd ő harcolt ki az utolsó percben egy hetest még, amit Kovacsics kihagyott. A végeredmény 32-15!