Kegyetlenek voltak a győri lányok

A kupadöntő után újra összecsaptak.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 13 góllal legyőzte az Érd csapatát a női kézilabda NB I. szerdai mérkőzésén. A két csapat legutóbb a Magyar Kupa áprilisi döntőjében találkozott tétmérkőzésen, akkor a győriek 27-23-ra nyertek.

Ezúttal a hazaiak a 14. percben már négy góllal vezettek, és bár az érdiek kisvártatva egyenlítettek (11-11), a vezetést egyszer sem tudták átvenni. A meccs a második félidő elején dőlt el, amikor a Bajnokok Ligájában is címvédő győriek 7-1-es sorozatot produkáltak.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Thorir Hergeirsson, a norvég női válogatott izlandi szövetségi kapitánya is.

Az ETO-ban a sérült Nora Mörk és Tomori Zsuzsanna mellett ezúttal Eduarda Amorim és Kari Aalvik Grimsbö sem játszott. A mezőny legeredményesebb játékosa az érdi Katarina Krpez Slezak volt kilenc góllal.