Hetesekkel nyert a Fradi a bajnoki döntőben!

A Ferencváros hazai pályán 31-31-es döntetlen után hétméteresekkel legyőzte a Győrt a női kézilabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén.

Női kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 37-36 (16-12, 31-31) - büntetőkkel

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc második mérkőzése jövő csütörtökön lesz Győrben. Az esetleges harmadik összecsapás rá két nappal következik, ugyancsak Győrben.

A fővárosi találkozón eleinte a Ferencváros vezetett, többször is meglépett egy-két góllal, közben az alapszakaszgyőztes győriek 2-2-nél, majd 5-5-nél egyenlítettek. Először a 12. percben, Bognár-Bódi gólja után volt az előny a vendégeknél. Továbbra is kemény csata zajlott a pályán, felváltva vezettek a csapatok. Egygólos hátrányban, 8-9-es állásnál Elek Gábor kért időt, és láthatóan megértették üzenetét a játékosai, mert négy gólt lőttek úgy, hogy közben egyet sem kaptak (12-9). A 23. percben Ambros Martinnak kellett volna rendeznie a sorokat, de ő nem járt sikerrel. Továbbra is az FTC maradt lendületben, a győri akciók nem zárultak góllal, és az is nehezítette a vendégek dolgát, hogy a 27. percben kettős emberhátrányban kellett játszaniuk. Masszívan védekezett a Ferencváros, elöl pedig Pena, illetve az átlövésekből rendre eredményes Szucsánszki remekelt.

A szünetben négy gól volt a ferencvárosiak előnye (16-12), a fordulás után azonban határozottabb játékkal kezdett a Győr, ennek következtében a 26. percre ledolgozta hátrányát (17-17). A folytatásban sokáig együtt haladt a két csapat, az egyik oldalon Szucsánszki és Pena, a másikon elsősorban Szeny ontotta a gólokat. A 49. percben, 24-23-as ferencvárosi vezetésnél Ambros Martin időt kért, majd csapata sorozatban háromszor volt eredményes (24-26). Ekkor Elek Gábor próbálta felrázni játékosait. Kicsivel később Lökét kellett ápolni, majd a norvég le is vonult a pályáról. Az FTC nem tudott egyenlíteni, Pena 26-27-nél ziccert hibázott, a következő támadásból pedig növelte előnyét a Győr. A hajrában Szucsánszki 13. góljával csökkent a fővárosiak hátránya, azután Pena mégis egyenlített (29-29). A végén a győriektől Kovacsics kétszer átlövésből talált a kapuba, közben a fővárosi csapatból Kovacsicz lőtt szélről gólt, míg az utolsó találat Szucsánszkié volt, aki két másodperccel a vége előtt vette be Lunde kapuját (31-31). Következtek a büntetők: öt párban senki nem hibázott, aztán a hatodikban Korsós kihagyta a sajátját, Szucsánszki viszont belőtte az övét, ezzel a Ferencváros nyerte az első mérkőzést.

A hazai csapatban Szucsánszki 14, Pena 9, a győri együttesben Szeny ugyancsak 9 gólt lőtt a rendes játékidőben. A címvédő Győrnek - amely sorozatban nyolcadszor lehet bajnok -, valamint kihívójának, az FTC-nek is 11-11 bajnoki aranyérme van, így amelyikük a mostani döntőt megnyeri, az örökrangsorban egyedüliként lesz második a 15 sikerrel büszkélkedő Vasas mögött.