Elképesztő győri siker

Nem volt, aki megállítsa őket.

A Győri Audi ETO KC százszázalékos teljesítménnyel zárta a női kézilabda-bajnokságot, miután pénteken, idénybeli utolsó mérkőzésén házigazdaként 33-27-re legyőzte a Mosonmagyaróvár csapatát.

A győriek mind a 26 meccsüket megnyerték az NB I-ben, és történetük során ötödször lettek bajnokok százszázalékos teljesítménnyel. A Bajnokok Ligájában 14 győzelem és két döntetlen után védték meg címüket, a Magyar Kupában pedig három sikerrel szereztek újabb aranyérmet. A csapat tavaly január óta tartó veretlenségi sorozata immár 68 tétmeccsből áll.

Péntek este utolsó mérkőzését játszotta az ETO színeiben a távozó Tomori Zsuzsanna, a norvég Nora Mörk, a holland Cornelia Nycke Groot és a román Crina Elena Pintea. Csapatuk a meccs háromnegyedénél még 11 góllal vezetett, de a vendégek a folytatásban jelentősen csökkentették a hátrányukat.

A másik pénteki találkozó második félidejének elején a házigazda Kisvárda még 17-11-re vezetett, 12 perccel később viszont már a vendég MTK állt jobban (21-19). Mivel a fővárosiaknak a hajrában volt egy olyan 12 perces időszakuk, amikor csupán egyszer találtak a kapuba, a szabolcsiak a 11 gólos szerb Tamara Radojevic vezérletével fordítani tudtak.

A bajnokság utolsó mérkőzéseire szombaton kerül sor.