Győri kiütés Vácon, nem volt esélye a Duna-parti együttesnek

Úthengerként mentek át a győriek Szilágyi Zoltán gárdáján.

A BL címvédő Győr, a bajnokság 29. fordulójában Vácra látogatott. A találkozón telt ház volt, közel 1000 néző volt kint.

A mérkőzést a Rába-parti alakulat esélyeshez méltón kezdte Bódi góljával 4-3-ra vezettek Danyi Gábor tanítványai.

A 10, percben is remekül tartotta magát a Vác, Diószegi Nikolett góljával, már 7-6-ra vezetett a Duna-parti csapat.

A 14. percre már két góllal ismét a Győr vezetett  így időt kért Szilágyi Zoltán (7-9)

Az időkérés nem segített a Vácnak, Oftedal, illetve Amorim góljaival, már öttel ment a Vác így mesterük másodszor is időt kért. (10-15)

A 25. percben már héttel ment a Rába-parti együttes, Oftedal góljával 20-13 volt az állás.

Az utolsó öt percben a Győr tovább folytatta remeklését végül 7 góllal vezettek a félidőben Danyi Gábor tanítványai.

A második félidőt ott folytatta a BL címvédő, ahol az elsőt befejezte, Oftedal góljával tovább nőtt az előnyük. (16-24)

A  10. percben már kilenc volt a különbség a két csapat között Nze Minko megszerezte első gólját. (18-27)

A 43. percben már tízzel ment a Győr, így Szilágyi Zoltán időt kért, ráadásul a váciak átlövője Kuczora Csenge súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. (19-29)

Tíz perccel a vége előtt Bulatovics góljával 32-22-re vezetett a Győr.

Öt perccel a vége előtt két üreskapus góllal kilencre jött fel a Vác. Előbb Arenhart kapus, majd Hámori talált a kapuba. (24-33)

Az utolsó öt percben feljebb jött a Vác, de a Győr könnyedén nyert.

Vác-Győr 28-35

A találkozót követően a Sport365.hu kérdésére Danyi Gábor a Győr vezetőedzője elmondta, hogy az első 10 percet végig irányította csapata, egy nagyon jól küzdő Vác ellen.