10 év után jutott be a Magyar Kupa döntőbe a DVSC

Kudor Kitti csapata hat góllal győzött a Kisvárda ellen.

A Debrecen 28-22-re legyőzte a Kisvárda csapatát a női kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a veszprémi négyes döntő első, szombati játéknapján.

A DVSC 13. alkalommal jutott a kupasorozat fináléjába, eddigi mérlege öt győzelem és hét vereség.

Eredmény, elődöntő:
DVSC Schaeffler-Kisvárda Master Good SE 28-22 (14-7)

lövések/gólok: 49/28, illetve 49/22
gólok hétméteresből: 5/4, illetve 1/1
kiállítások: 6, illetve 14 perc

Válogatott játékosai vezérletével a Debrecen remekül kezdett, így a szabolcsiak egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen. Az első negyedórát követően 6-2 volt az állás, és a különbség a szünetig tovább nőtt. A találkozó háromnegyedénél vezetett először tíz góllal a DVSC, de 12 perc alatt megfelezte hátrányát a Kisvárda, és végül hat góllal kapott ki.

A debreceniek közül Kovács Anna hat, Jelena Despotovic öt, Bánfai Kíra négy góllal, Csapó Kyra 52 százalékos védési hatékonysággal (29/15), Ann-Cathrin Giegerich pedig öt hárítással járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Tímea Milosevic volt a legeredményesebb négy találattal.