Vinales megszerezte az első idei Yamaha sikert, Valentino Rossi bukott

A harmadik pozícióban pedig a MotoGP-ben újonc Quartararo futott be.

A spanyol Maverick Vinales nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriájának, a MotoGP-nek a vasárnapi futamát a Holland Nagydíjon, amelyen a címvédő Marc Márquez második lett, és növelte az előnyét az összetett pontversenyben.

Vinales révén az első Yamaha-siker született meg ebben az idényben, a harmadik pozícióban pedig a MotoGP-ben újonc, és a pole pozícióból rajtoló francia Fabio Quartararo (Yamaha) végzett.

A kilencszeres vb-győztes, a MotoGP-ben hétszer világbajnok, veterán Valentino Rossi (Yamaha) a futam korai szakaszában bukott, így sorozatban harmadszor esett ki.

Márquez előnye nyolc verseny után már 44 pont. A világbajnokság következő futamára egy hét múlva, a németországi Sachsenringen kerül sor.