Másodszor már nem sikerült. Vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott

Az első félidőbeli szoros játékot követően a második félidőben nem volt esélye a magyar csapatnak Svédország ellen.

A magyar női kézilabda-válogatott utolsó felkészülési mérkőzésen Svédország ellen lépett pályára idegenben a december 3-án rajtoló kontinenstorna előtt.

A mérkőzés Zácsik góljával indult, amire három svéd találat érkezett válaszként, ráadásul két hétméteres is kimaradt magyar oldalon. (3-1)

A nyolcadik percben már a sokadik indításgólt kapta a magyar csapat, ezúttal Hagman talált be, így 6-2-es svéd vezetésnél kikérte első idejét a Danyi-Elek kapitánypáros.

Az időkérés a mieinknek tett jót, Faluvégi, Márton, valamint Lakatos góljaival egy gólra jött fel a magyar válogatott (6-5).

A magyar csapatnak később megakadt támadójátéka, és a védekezés sem működött jól, negyedóra után négy gól volt a különbség. (9-5)

Ezután a svéd válogatott szakvezetője, Tomas Axner is kikérte első idejét. Csapata ekkor háromgólos előnyben volt. (9-6)

Tíz perccel az első félidő vége előtt Klujber góljával két gólra csökkentette hátrányát a magyar csapat. (9-7)

Öt perccel a szünet előtt ismét Klujber lőtt bombagólt, amivel ismét egygólos volt a hátrányunk. (10-9)

A végjátékban felváltva estek a gólok, az utolsó másodpercekben megint Klujber bombájával egy gólra jött fel a magyar csapat, így a szünetben Svédország-Magyarország 12-11.

A második félidőben több helyen cseréltünk, ennek ellenére rosszul kezdtünk öt perc után megint négygólos hátrányban volt a magyar csapat. (16-12)

A hetedik percben Blohm góljával már öt góllal vezetett az ellenfél, így második idejét is kikérte a kapitánypáros. (17-12)

A tizedik percre feljött 3 gólra a magyar együttes, amikor egy kipattanó után Hansson szerzett gólt (19-15)

A második félidő felére állandósult a négygólos különbség, Tóth Eszter góljával 21-17 volt az állás.

A 47. percre tovább nőtt a svéd előny, ezért harmadik idejét is kikérte a magyar kapitánypáros. (25-18)

Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt Lukács szerzett gólt indításból. (27-20)

Az 55. percben kikérte második idejét a svéd kapitány. (29-21)

A véghajrában a svédek támadtak a még nagyobb előnyért, de végül hatgólos vereséget szenvedett a magyar csapat.

A végeredmény Svédország-Magyarország 31-25

A magyar női kézilabda-válogatott december 4-én Horvátország ellen kezdi meg Európa-bajnoki szereplését Horvátország ellen.

Borítókép: keziszovetség.hu

Sport365.hu - Szoros mérkőzés, egygólos svéd vezetés az első félidőben

A mérkőzés Zácsik góljával indult, amire három svéd találat érkezett válaszként, ráadásul két hétméteres is kimaradt magyar oldalon. (3-1) A nyolcadik percben már a sokadik indításgólt kapta a magyar csapat, ezúttal Hagman talált be, így 6-2-es svéd vezetésnél kikérte első idejét a Danyi Elek kapitánypáros.