Magabiztos norvég előny a szünetben

A címvédő franciák irányítóját, Grace Zaadit már két kétperces kiállítást kapott.

A 2020-as női kézilabda Európa-bajnokság döntőjében Franciaország és Norvégia találkozott egymással.

A két csapat harmadszor játszik döntőt világeseményen az elmúlt 10 évben, hiszen 2011-ben és 2017-ben is ez a két csapat játszotta a világbajnokság döntőjét.

A találkozót Oliver Krumbholz csapata kezdte jobban, Coatanea találatával 3-2-re vezettek a franciák.

Tíz perc után egyenlített Norvégia, Camilla Herrem második góljának köszönhetően 4-4-re álltak a felek.

Egy perccel később már a második két percét szedte össze a franciák sztárja, Grace Zaadi. A norvégok Mörk góljával már 5-4-re vezettek.

Negyedóra után a norvégok már hárommal is vezettek, de Zaadi és Kanor góljaival újra egy gól a különbség a két csapat között. (6-7)

A 20. percben kétgólos északi vezetésnél kikérte első idejét a franciák kapitánya. (6-8)

Az időkérés nem tett jót a galloknak, Reistad góljával már ötgólos volt a címvédő hátránya. (6-11)

Öt perccel az első félidő vége előtt Oliver Krumbholz másodszor kér időt. (7-11)

Az utolsó percekben a norvégok tartották az előnyüket, a szünetben négy góllal vezet Norvégia. Franciaország-Norvégia 10-14

Borítókép: Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images