Szenzációs második félidő, továbbjutást érő magyar győzelem

A szünetben még három gólos hátrányban volt a magyar csapat, végül hat góllal nyert, és két pontot visz a középdöntőbe.

A magyar férfi kézilabda válogatott Izland ellen, a továbbjutás reményében lépett pályára.

A mieink álomszerűen kezdtek Palmarsson lövéseit védte Mikler, míg Balogh büntetőjével már 3-0-ra vezettünk.

Később Sigurdsson két góljával feljöttek egyre, de a magyar csapat olyan jól védekezett, hogy Gudmundur Gudmundsonnak időt kellett kérnie már 10 perc után. (2-3)

Az időkérés után a játék menete rémálommá vált számunkra, Palmarsson valamint Petersson góljaival hárommal Izland vezetett már. (6-3)

Közel tíz perc után talált be a kapuba a magyar csapat Győri révén így 2-re jött fel negyedóra után a magyar csapat. (6-4)

A huszadik percban Bánhidi góljával feljöttünk 8-6-ra amire Palmarsson reagált egy bombával (9-6)

A huszonötödik percben Petersson újabb találatával, már öttel ment az északi együttes (11-6)

Az utolsó öt perc azonban a mienk volt.

A magyar csapat a félidő utolsó másodpercében Bóka góljával feljött három gólra (12-9)

A második félidőben maradt öt perc után a háromgólos izlandi vezetés, nem tudott  közelebb kerülni ellenfeléhez Gulyás István együttese. (14-11)

A tizedik percben Bóka Bendegúz góljával azonban már egyre zárkóztunk fel. (15-14)

A 46. percben Balogh góljával már egyenlítettünk (17-17)

Két perccel később Szita megszerezte első gólját ami a vezetésünket jelentette. (17-18)

Az  utolsó 10 percre már két gólos magyar előnnyel fordultunk, és támadhattunk a +3-ért, azonban Nagy Bence a kapufát találta el, de ami késik nem múlik.
Bóka góljával már hárommal vezettünk így Gudmundsson időt kért ismét (17-20)

Öt perccel a vége előtt Bánhidi lőtte a négygólos magyar vezetést jelentő találatot (18-22)

Nagy Bence és Bóka góljai pedig hatgólos sikert eredményezett.

Izland-Magyarország 18-24 (12-9)

A találkozó legjobbja a magyar válogatott kapusa, Mikler Roland lett.