Gigászi mérkőzés, magyar győzelem Szlovénia ellen

Bánhidi, valamint Ligetvári Patrik vezetésével megfordítottuk a mérkőzést, és nagyon fontos két pontot szereztünk.

A férfi kézilabda Európa-bajnokságon a mieink a szlovének ellen léptek pályára a középdöntő második mérkőzésén.

A találkozót a mieink kezdték jobban, két góllal is vezettünk, de Mackovsek, valamint Blagotinsek góljaival 3-3 volt már az állás.

A tizedik percben először szerzett vezetést a szlovén csapat. Zarabec büntetőből talált a hálóba (6-5)

A
 15. percben Mackovsek már a negyedik gólját lőtte így kettővel ment a szlovén együttes. (9-7)

A 20. percben Ligetvári bődületes bombájával jött fel a magyar csapat 10-9-re.

A 25. percben megint ellépett Szlovénia Cehte góljával már négy gól a különbség (14-10)

A  28. percben Cehte góljával 15-11 lett oda az állás.

A félidő utolsó pillanataiban Bánhidi góljával feljött kettőre a magyar csapat, de Zarabec bombája volt az utolsó szó.

A második félidőt a mieink Máthé Dominik góljával már egyre jöttünk fel, de Zarabec góljával újra kettő volt. (17-15)

A tizedik percben a második félidőben egy hosszú támadást követően Bánhidi lőtt gólt amivel egyenlő az állás (17-17)

Negyedóra után már a magyar csapat vezetett, Nagy Bence valamint Bánhidi góljaival, amire csak Blagotinsek tudott válaszolni. Egy eladott labdát követően Janc lőtt gólt, így egy gólra jöttek fel (20-21)

Rosta Miklós gólja után Ljubomir Vranjes kikérte második idejét.

Tíz perccel a vége előtt két góllal vezettünk, Nagy Bence lövését védte Kastelic. (21-23)

Öt perccel a vége előtt Blagotinsek ejtett kapu fölé háromgólos magyar előnynél, akkor amikor, időt kértünk. (24-27)

Kettő perccel a vége előtt Ligetvári lőtt egy szerencsés gólt, amivel kettő volt a különbség. (27-29)

Az utolsó percben Ljubomir Vranjes kikérte harmadik idejét is.

Húsz másodperccel a vége előtt egygólos magyar előnynél Chema Rodriguez is időt kért. (28-29)

Végül maradt az egygólos magyar vezetés.

A végeredmény:Szlovénia-Magyarország 28-29

A mérkőzés legjobbja Bánhidi Bence lett.

Borítókép: Facebook.com/ MKSZ