Szlovén siker a magyar csoportban

A Veszprém és a Szeged légiósai sikerre vezették Szlovéniát.

Szlovénia 29-24-re legyőzte Portugália csapatát az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, a magyar érdekeltségű malmői csoportban.

A portugálok a 44. percig tartották magukat, de 21-21 után a szlovénok egy 6-1-es sorozattal elhúztak, és előnyüket magabiztosan megőrizték a meccs végéig.

A MOL-Pick Szeged szlovén irányítója, Dean Bombac két, a balátlövő Nik Henigman egy gólt lőtt. A Telekom Veszprém beállója, Blaz Blagotinsek kétszer, a nyáron Veszprémből éppen Szegedre igazoló balátlövő, Borut Mackovsek hatszor volt eredményes.

A meccs összefoglalója:

Eredmény, középdöntő, 3. forduló, II. csoport:

Szlovénia-Portugália 29-24 (14-15)

később:
Norvégia-Izland 18.15
Magyarország-Svédország 20.30

A Sport365.hu folyamatosan jelentkezik a férfi kézilabda Európa-bajnokság híreivel. A mérkőzésekről ÉLŐ cikkekben számolunk be. A kézilabda Eb további híreiért kattintson az oldal tetején lévő gombra!

Borítókép: Nebojsa Tejic / kolektiff