Óriási bravúr Dánia ellen! A továbbjutás kapujában a válogatott

Gulyás István csapata szinte végig vezetett a világbajnok ellen.

A férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában a magyar válogatott a regnáló világbajnok dán csapat ellen lépett pályára.

A magyar csapat bátran kezdett Hornyák góljával már kettővel vezettünk öt perc után (1-3)

A mieink a folytatásban is jól játszottak, Győri góljával 6-4-re vezettünk 11 perc után.

Nagy Bence góljával negyedóra után is tartottuk a kétgólos előnyünket. (6-8)

A 19. percben háromgólos magyar vezetésnél időt kellett kérnie Nikolaj Jakobsennek. (6-9)

Ám az időkérés után Nagy Bence szerzett gólt, így már néggyel vezetett a magyar válogatott. (6-10)

A magyar támadójáték ezután megállt, Bramming kettő valamint Kirkelökke góljával egyre jött fel Dánia, így Gulyás István is kikérte első idejét. (9-10)

A dán csapat vérszagot kapott Bramming révén ki is tudott egyenlíteni (11-11)

Az utolsó két percben, előbb Szita, majd Máthé Dominik góljaival a magyar csapat vonult a félidőre előnnyel.

A második félidőt Balogh gólja nyitotta, harmadik góljával három volt már a magyar előny (13-16)

A tizedik percben Mikkel Hansen góljával feljött egyre a dán csapat. (16-17)

A 15. percben a magyar csapat Balogh Zsolt gólával kettővel ment a magyar csapat ismét (18-20)

Kilenc perccel a vége előtt ismét Balogh Zsolt talált be így továbbra is két góllal vezettünk. (21-23)

Az 55. percben Zachariassen góljával egyenlítettek a dánok (23-23)

A véghajrában először vették át a vezetést a dánok, de Szita egyenlíteni tudott, így a magyar válogatott döntetlent játszott a dán csapattal.

Dánia-Magyarország 24-24