Nagyszerű magyar védekezés, hatgólos előny a félidőben

Lékai Máté és Rosta Miklós remekel támadásban a rengeteg technikai hibát elkövető Lengyelország ellen.

A magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokságon a középdöntő második körében Lengyelország ellen lépett pályára.

Amennyiben Gulyás István csapata legyőzi a lengyleket akkor a legjobb nyolc között biztosan ott lenne a magyar csapat.

A találkozót Tomas Gebala góljával indult, majd Moryto hetesét védte nagy bravúrral Mikler, ami után egy 4-1-s szakaszt produkált a magyar csapat, öt perc után már 4-2-re vezettek a mieink.

Tíz perc után Lékai már a harmadik gólját lőtte a mérkőzésen, amivel 6-5-re vezettünk.

A magyar csapat felgyorsult támadásban, az ellenfelünk rengeteg technikai hibát követett el, Pedro góljával 9-6-ra vezettünk negyedóra után.

A lengyel válogatott az elmúlt három percben csak egy gólt tudott szerezni, így Patrick Rombel kikérte első idejét. (9-7)

Az időkérés után Bodó Richárd bombájával állt vissza a 3 gólos különbség a 20. percre.

A mieink egy 5-1-s szakaszt produkáltak öt perccel az első játékrész vége előtt  14-8-ra vezettünk, Lékai hatodik találatával.

Egy újabb Lékai gól után ismét időt kért a lengyel kapitány. 7 gól volt a különbség a két csapat között. (15-8)

A magyar válogatott kikérte első idejét 16-10-nél, de Ancsin lövését védte Morawski kapus.

A félidőben Magyarország-Lengyelország 16-10

Borítókép: Facebook.com/ Magyar kézilabda-válogatott