Magabiztos magyar vezetés az első félidőben

Gulyás István csapata ötgólos előnyben Zöld-foki Köztársaság csapata elleni mérkőzés első félidejében.

Az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon sokáig úgy tűnt, hogy a Zöld-foki Szigeteknél lévő koronavírus-fertőzések miatt elmarad a magyar csapat első meccse.

Két órával a mérkőzés kezdete előtt derült ki, hogy megrendezhetik a találkozót.

A mérkőzés a papírformának megfelelően indult, öt perc után Lékai és Ancsin dupláival, valamint Sunaljko találatával 5-0-ra vezetett Gulyás István együttese.

A tizedik percre a Zöld-foki Köztársaság csapata egy 4-0-s sorozattal feljött, de Hornyák Péter szélről megszerezte első gólját, amit Bánhidi Bence is betalált. (7-4)

Negyedóra után Hornyák Péter szerezte meg második találatát, amivel négy góllal vezettek a mieink. (10-6)

TÍz perccel a félidő vége előtt öt gól volt a különbség a két csapat között. Balogh Zsolt büntetőből talált be. (13-8)

A 23. percben Hornyák és Nagy Bence is betalált, amivel már hét góllal vezettünk, így időt kért a Zöld-foki Szigetek csapata. (15-8)

Az első 30 percben Gulyás István együttese végig vezetett, a félidőre 19-14-es  magyar vezetéssel mehettek a felek pihenőre.

A félidőben Magyarország - Zöld-foki Köztársaság 19-14

Borítókép: Facebook.com/ Magyar kézilabda-válogatott