Köszönjük Dominik! Győzelem Portugália ellen

Óriási küzdelemben szerzett két pontot a magyar csapat.

A részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a magyar férfi kézilabda-válogatott a csoportkör második fordulójában Portugália ellen lépett pályára.

Gulyás István csapata nem változtatott a kereten az előző mérkőzéshez képest. A csoportkör első mérkőzésén mindkét csapat vereséggel kezdett, ezért győzelmi kényszerben volt mindkét együttes. A mieink Hollandiától hárommal, míg Portugália négygólos vereséget szenvedett Izland együttesétől.

A találkozó nagyon rosszul indult, öt perc után 3-0-ra vezettek a portugálok.

Tíz perc után a magyar csapat is feljavult, Lékai góljával 5-3 volt az állás az ellenfélnek.

Egy perccel később Szita Zoltán bombagólt lőtt, amivel egy gólra jött fel a magyar csapat. Paulo Perreira portugál szövetségi kapitány ki is kérte első idejét. (5-4)

Negyedóra elteltével Szita újabb gólt lőtt, amivel 6-6 lett az állás, majd Pedro cunderjét követően egy góllal már vezettünk. (6-7)

Tíz perccel az első játékrész vége előtt Topic góljával már kettővel ment a magyar csapat. (7-9)

Öt perccel az első félidő vége előtt Miguel Alves valamint Duarte góljaival egyenlített Portugália (12-12) Gulyás István is kikérte első idejét.

Az utolsó öt percre újra fordítottak a portugálok, így a szünetben Portugália-Magyarország 15-14

A második félidőt a magyar csapat kezdte jobban, öt perc után döntetlen volt az állás. (17-17)

Óriási a csata, fej-fej mellett haladnak a csapatok, a 41. percben Székely mutatott be nagyon fontos bravúrt, majd Máthé Dominik góljával egy góllal mi vezettünk.  (21-22)

Topic gólja után már kettővel vezettünk, Paulo Perreira időt kér, másodszor a meccsen. (21-23)

Az időkérés után Lékai kétszer lőtt a kapusba, a portugálok átálltak a 7 a 6 elleni játékra, a 45. percben Rui Silva egyenlített. (23-23)

Az utolsó 10 perc kétgólos magyar előnnyel kezdődött. (24-26)

Hét perccel a vége előtt időt kért Gulyás István. (26-28)

Az utolsó öt perc döntetlennél kezdődött, majd Székely bravúrja után Máthé Dominik szerzett nagyon fontos gólt. (28-29)

Az utolsó egy percben Salina egyenlített, majd a harmadik magyar időkérést követően Máthé Dominik bombája eldöntötte a mérkőzést.

A végeredmény Portugália-Magyarország 30-31

Borítókép: Facebook.com/ MKSZ