Kézilabda Eb: második felkészülési meccsét megnyerte a Mocsai-csapat

A csehektől pénteken elszenvedett egygólos vereség után javított az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a gyöngyösi Provident Kupán: szombaton Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese 31-28-ra legyőzte Fehéroroszországot.

Nem ígérkezett könnyebbnek a nyitónapinál a szombati feladat sem a magyar csapat számára a négy Eb-résztvevőt felvonultató tornán, miután a fehéroroszok meglepetésre pénteken egy góllal legyőzték a lengyeleket. Tartották is a lépést az első félidő elején, egészen 4-4-ig, amikor beindult a hazai gépezet. Előbb egy-két góllal (6-4, 7-5), majd hárommal (9-6, 10-7, 12-9) vezetett a végül nyolc gólig jutó Császár Gábor irányította válogatott. A különbség a folytatásban tovább nőtt, s a félidőre 17-11-es magyar előnynél vonulhattak el a csapatok.

A második játékrészre túlságosan is megnyugodva tértek vissza a magyarok, s a széteső védekezés, valamint a már jóval kevésbé hatékony támadójáték következtében a 42. percben 22-20-ra felzárkóztak a fehéroroszok. Ekkor viszont úgy tűnt, megint magára talált a magyar válogatott (25-20), csakhogy kettős emberhátrányból is szépítettek a vendégek (25-22), de csupán megnehezíteni tudták a hazai győzelmet.