Őrült fordulatok, előnyben a spanyolok a szünetben

A horvátok kezdtek jobban, azonban Perez de Vargas behozatala, eddig a spanyoloknak hozott szerencsét.

A férfi kézilabda Európa-bajnokság fináléjában a spanyol illetve a horvát válogatott találkozott egymással.

A találkozó elején a horvátok kezdtek jobban 5 perc után már 3-2-re vezettek Lino Cervar tanítványai.

Tíz perc után Duvnjak már a harmadik gólját szerezte, így 5-4-re vezettek a horvátok, amire gyorsan válaszolt Aguinagalde.

Negyed óra után Duvnjak tovább folytatta a gólgyártást, 8-6-ra vezettek már dél-nyugati szomszédaink.

Maric góljával már hárommal vezettek a horvátok, így Jordi Ribera kikérte első idejét a találkozón. (7-10)

Az időkérés a spanyoloknak jót tett, Maqueda góljaival egyre jön fel Spanyolország (9-10)

A szegedi átlövő  újabb gólja után Lino Cervar is kikérte első idejét. (10-10)

A 27. percben a spanyolok Canellas góljával először vezetett Spanyolország (11-10)

Az utolsó percben David Mandic góljával egyenlítettek a horvátok, de a rutinos Raul Entrerriosé volt az utolsó szó. (12-11)

A félidőben Spanyolország-Horvátország 12-11