Érik a meglepetés? Magyar vezetés a szünetben

A 25. percben már öttel is vezetett Gulyás István csapata, az utolsó öt percben azonban egyre jobban feljött a német csapat.

A magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokság csoportkörének harmadik, záró fordulójában Németország ellen lépett pályára.

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat a lengyelekkel a brazilokkal és a spanyolokkal fog játszani a középdöntőben, miután az Európa-bajnok spanyol-válogatott a késő délutáni találkozón magabiztosan legyőzte Tunéziát.

A találkozón öt perc után vezetett először Németország. Weber góljával 4-3 volt az állás.

A tizedik percre Máthé és Bánhidi góljaival fordítottunk, majd Mikler kettős emberhátrányban védte Kastening lövését. (4-5)

A 13. percben egy kettős emberelőny után Lékai góljával 7-5-re vezetett már a magyar csapat.

Gulyás István csapata tovább folytatta remeklését, Máthé Dominik találatával 10-6-ra vezettünk, Alfred Gislason időt is kért a 16. percben.

Tíz perccel az első félidő vége előtt továbbra is négy gól volt a magyar előny. (8-12)

Öt perccel az első játékrész vége előtt Lékai találatával már öt gól volt a különbség. (10-15)

Két perccel a vége előtt háromgólos magyar vezetésnél időt kért a magyar kapitány is. (12-15)

Az utolsó öt percben a német csapat egy 4-0-s szakasszal visszajött a meccsbe, így a szünetben Németország-Magyarország 14-15

Borítókép: Facebook.com/ Magyar férfi kézilabda-válogatott