Tízgólos magyar győzelem Szlovákia ellen

Gyönyörű eredmény.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-26-ra legyőzte Szlovákia csapatát az Eurokupa negyedik fordulójában, vasárnap Győrben.

Az Eurokupában a jövő januári magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezősorozatában nem szereplő csapatok, azaz a rendező országok válogatottjai, valamint a legutóbbi kontinensviadal két döntőse, Spanyolország és Horvátország vesznek részt.

Eredmény, Eurokupa, 4. forduló: Magyarország-Szlovákia 36-26 (19-15)

A magyar keretből Bodó Richárd, Bánhidi Bence, Balogh Zsolt, Borbély Ádám, Lékai Máté, Mikler Roland, Rosta Miklós, Rodríguez Álvarez Pedro, a szakmai stábból pedig a spanyol José María Rodríguez Vaquero hiányzott.

Ahogyan pénteken a 30-15-re megnyert pozsonyi mérkőzésen, a magyarok ezúttal is jól kezdtek, és bár a hetedik percben még csak 6-4-re vezettek, ezt követően Győri Mátyás irányításával, remek védekezéssel nyolc és fél perc alatt egy hetes gólsorozattal elhúztak a szlovákoktól. Az első félidő hátralévő részében sokat cserélt a hazaiak szakmai stábja, ezért rendezetlenebbé, pontatlanabbá vált a csapat támadása és védekezése is, ezt kihasználva a vendégek Patrik Hruscak vezérletével a kilencgólos hátrányukat négyre csökkentették a szünetre.

A második félidőben már a hetedik percben időt kellett kérnie Gulyás István szövetségi kapitánynak, mert nem volt megfelelő a játékosok összpontosítása, ami mindkét kapu előtt hibákhoz vezetett, a szlovákok pedig 22-21-re felzárkóztak. A folytatásban Topic Petar négy, majd Máthé Dominik két találatával ismét elléptek a magyarok (28-22), akik ismét stabilizálták a védekezésüket, így innen már nem tudott visszakapaszkodni az ellenfél.

A mezőny legeredményesebb játékosa Patrik Hruscak volt kilenc góllal, magyar részről Máthé Dominik hét, Topic Petar, Győri Mátyás hat-hat, Ancsin Gábor és Sunajko Stefan öt-öt alkalommal talált be. A két csapat 35. egymás elleni mérkőzésén öt szlovák győzelem és négy döntetlen mellett ez volt a 26. magyar siker.

Borítókép/Fotók: MTI/Krizsán Csaba