Kézilabda Eb: cserék a magyar válogatottban

Két tapasztalt kézilabdázó, Jamali Iman és Vilovski Uros kikerült a magyar férfiválogatott keretéből a Horvátországban zajló Európa-bajnokságon.

A magyar szövetség szerdai közleménye szerint Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány most használta ki a csoportkör során rendelkezésére álló két cserelehetőségét, és – ahogyan már kedden jelezte – benevezte a keretbe Országh Ádámot, a Dabas jobbszélsőjét, valamint Fekete Dávidot, a Budakalász balszélsőjét.

A magyar csapat szombaton az olimpiai bajnok Dániától 32-25-re, hétfőn az előző kontinenstornán ezüstérmes Spanyolországtól 27-25-re kapott ki, szerdán 18.15-től pedig Csehországgal találkozik (élőben az M4 Sporton és az m4sport.hu-n), és ha legalább négy góllal nyer, biztosan bejut a középdöntőbe.

Vilovski Uros, a Székelyudvarhely beállója az első két meccsen összesen 7:24 percet játszott, egyszer lőtt kapura, abból gól született. Jamali Iman, a Telekom Veszprém balátlövője 27:24 perc alatt nyolc kísérletből négyszer volt eredményes.

Véget ér a varázslat: Ronaldinho visszavonul " NEMZETKÖZI FOCI › Futball hírek

A jelenleg 37 éves Ronaldinho legutóbb a Fluminense együttesében szerepelt, de 2015 óta nincs klubja, többnyire gála és jótékonysági mérkőzéseken vállalt szerepet, illetve az FC Barcelona nagyköveteként járta a világot. Már korábban sejteni lehetett, hogy pályafutása a végéhez ért, de eddig nem volt kimondva, igaz, a játékos egyelőre nem jelentette be hivatalosan - jelentette az m4sport.hu.