Kézilabda: a csehekkel is ikszelt a magyar válogatott

Döntetlennel folytatta szereplését a világbajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott a csehországi Újév Kupán Brnóban; szombaton a házigazdák legjobbjaival végzett 28-28-ra.

Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak a vb előtti utolsó erőfelmérő tornán részt vevő együttese a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a mérkőzés elején 5-3-as hátrányba került, a 16. percben azonban Lékai Máté góljával átvette a vezetést 7-6-ra.

A lüktető iramú meccsen a csehek visszaszerezték az előnyt azzal együtt is, hogy a kapuban Tatai Péter még büntetőt is hárított. A 25. percben újfent a magyarok álltak jobban: Szöllősi Szabolcs góljával 11-10 lett.

A folytatásban tovább nőtt a különbség, 14-11 után azonban visszakapaszkodtak a hazaiak, így 14-13-as vendégelőnynél kezdődhetett a második félidő.

Ebben a játékrészben is a küzdelem dominált, a magyarok rendre egy góllal vezettek. A 49. percben a házigazdák 23-22-re fordítottak. Az 50. percben 23-23 volt az állás, az utolsó tíz percben pedig még egy alkalommal, Putics Barna gólja után volt a magyaroknál az előny (24-23), utána a támadójátékban elkövetett hibák következményeként is 28-26-ra elhúztak a csehek.

Nyerniük azonban nem sikerült, Nagy László két góllal egyenlíteni tudott. A spanyolországi világbajnokság 11-én kezdődik, a magyarok 12-én játsszák az első mérkőzésüket Egyiptommal. Az Újév Kupa csapatai közül a magyar mellett még a lengyel lesz résztvevője a vb-nek.

"A csehek elleni mérkőzést arra szántuk, hogy tisztuljon a kép a keretkijelölést illetően, így a kulcsjátékosaink ezúttal szinte alig kaptak szerepet - kezdte értékelését Mocsai Lajos. - Más védekezéssel léptünk pályára a péntekihez képest. Tatai Péter végigvédte a meccset, sok lehetőséget kapott Szöllősi Szabolcs, Ancsin Gábor, Grebenár Gábor is. A második félidőben lépett pályára Zubai Szabolcs, Mocsai Tamás, Császár Gábor, és a hajrában kapott csak lehetőséget Nagy László és Nagy Kornél. A csehek remekül küzdöttek, mi pedig több technikai hibát elkövettünk. A találkozó elérte a célját, vasárnap a szlovákok ellen ismét több lehetőséget kapnak majd a kulcsemberek."

KÉZILABDA
Újév Kupa, 2. forduló, eredmények

Csehország-Magyarország 28-28 (13-14)

Lengyelország-Szlovákia 30-25 (16-11)

Az állás: 1. Lengyelország 3 pont, 2. Szlovákia 2 (55-52), 3. Magyarország 2 (55-55), 4. Csehország 1