Hetesekkel a Veszprémé a Magyar Kupa

Történetében 25. alkalommal nyerte meg a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a döntőben - büntetőkkel - legyőzte legnagyobb hazai riválisát, a Szegedet.

A találkozó két veszprémi góllal kezdődött, a Tisza-parti csapat a 6. percben szerezte első találatát, majd gyorsan el is húzott négy góllal. Az első játékrészben a kék mezesek kontrollálták a játékot, ennek köszönhetően a címvédő bakonyi gárda két gólnál nem tudott közelebb zárkózni, a félidőben 12:10-es szegedi vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben sem változott a játék képe, mindkét gárda keményen védekezett, a Veszprém pedig Sierra remek teljesítményének köszönhetően nem tudott közelebb zárkózni. A szegedi portás több bravúrt is bemutatott, és csapata az ötgólos előnyért is támadhatott.

A túloldalon Sabaté is kapuscserével próbálkozott, a Mikler Rolandot váltó Alilovic több fontos védést is bemutatott, aminek köszönhetően a Veszprém a 45. percben előbb kiegyenlített (17-17) majd másodszor is átvette a vezetést a találkozón.

A hajrában azonban a Szeged is betalált, kialakítva a 24-24-es végeredményt, így a szabályok értelmében egyből büntetőpárbaj következett. A heteseket a kispadnál kialakult lökdösődés előzte meg, a két spanyol tréner lökdösődése után a veszprémi Javier Sabaté a földre került.

A büntetőket a címvédő MVM Veszprém rosszul kezdte, előbb Gasper Marguc lövését védte Piotr Wyszomirski, majd Iváncsik a kapufára lőtt, a szegedieknél azonban Parrondo és Mindegia lövéseit védte Mikler, Csuruvija hetesét pedig Alolilovic, így a címvédő MVM Veszprém győzelmével ért véget a Magyar Kupa.

A találkozó legjobbjának a veszprémi Aron Pálmarssont választották meg.