Győzelemmel hangolt a BL-re a Veszprém

David Davis legénysége magabiztosan győzte le a Ceglédet.

A Telekom Veszprém magabiztosan győzte le az újonnan feljutott Ceglédet a Veszprém Arénában.

A Veszprém indította útjára a labdát, majd az első gólt Nilsson lőtte. Nagyon bekezdett a hazai alakulat, hat perc játék után már 4-1-re vezetett. A veszprémi hatosfal nagyon feszes volt, míg támadásban az aktuális csapatkapitány Nilsson szórta a gólokat.

A 12. percig kellett várni az első Cegléd időkérésre (8-2). Lauge pályára lépett arcsérülése után, a kapuban pedig Cupara volt a biztos pont pár szép védéssel.

Az első félidőt is már magas iramban játszotta a Veszprém, a 23. percben már 9 gól volt a különbség (14-5). Strlek indítás góljával lett meg a közte a 10 gól először, ami a félidőre eggyel nőtt.

A második félidő egy ceglédi hétméteres és egy indítás góllal indult. A Cegléd 6 perc játék alatt visszajött 7 gólra (19-12). Nenadic rázta meg kicsit magát és szerzett néhány látványos gólt és a 40. percre visszaállt a 10 gólos különbség.

A ceglédi fiatalok kezdtek fáradni és a Veszprém könnyedén szerezte a lerohanás gólokat. A hazai védelem, immár Corrales előtt, áthatolhatatlan falat húzott a vendégek elé.

Davis mester folyamatosan forgatta az együttesét, támadásban és védekezésben egyaránt. Az utolsó 10 percre 13 gólos Veszprém előnnyel fordultak a csapatok (29-16). A végjátékban ugyan volt pár elhibázott ziccere, így is magabiztos győzelmet aratott a Veszprém.

David Davis: Elégedett vagyok, jó meccset játszottunk. Örülök annak, hogy komolyan vettük a találkozót, így jó érzésekkel mehetünk a szerdai Bajnokok Ligája találkozóra Franciaországba, a Nantes ellen.

Manuel Strlek: Elégedettek lehetünk, jó meccset játszottunk. Egy jó alapot adott ez a meccs a BL rajthoz. Ezzel a teljesítménnyel magabiztosan várhatjuk a Nantes elleni mérkőzést a jövő héten.

Nagy Károly: Tudtuk, hogy mire számíthatunk. Mi még egy alakuló csapat vagyunk, próbáljuk felvenni az első osztály ritmusát. Azok a fiatal játékosok, akik eddig a másodosztályban pallérozódtak, most próbálják a légkort szokni, kicsit megilletődötten játszottak. A második játékrészben rutinos játékosaink voltak a pályán, és a Veszprém sem vette már annyira véresen komolyan a találkozót, így több gólt tudtunk lőni.

Zakics Bence:
Gratulálok a Veszprémnek. Jó meccset játszottak, nekünk nem ezeket a mérkőzéseket kell megnyerni, hanem például a kis Veszprém ellenit. Az első félidő gyenge volt, a másodikban jobbak voltunk. Folytatjuk a munkát és sok sikert a Veszprémnek a BL-ben.