2018 után nyerte meg ismét a bajnokságot a Szeged

Juan Carlos Pastor csapata a Veszprém Arénában is győzni tudott, összesítésben 7 góllal nyerte meg a párharcot.

A mérkőzésen 4500 néző látogatott ki.

A találkozót a szegedi csapat kezdte jobban, Bombac góljával már két góllal vezettek a Tisza-partiak. Öt perc után azonban 3-3 volt a mérkőzés állása.

A csapatok továbbra is folytatták a gólgyártást, többször is vezetett a Veszprém. de a Szeged mindig egyenlíteni tudott. A 10. percben Moraes találatával 7-6-ra a Veszprém vezetett.

Yahia találatával ismét kettővel ment a Veszprém, majd egy 4-0-s szegedi roham következett, aminek következtében negyedóra után 10-8-ra vezetett a Szeged.

David Davis ki is kérte első idejét.

A szegedi csapat könnyű gólokat tudott szerezni, így néggyel is vezetett a 18. percben, azonban Lékai mentése ébresztőleg hatott a Veszprémre.

Maqueda és Manaskov góljaival kettőre zárkózott a bakonyi együttes 10 perccel az első játékrész vége előtt. (10-12)

Öt perccel az első játékrész vége előtt a +4-ért támadhatott a Szeged, Bodó lövését azonban Corrales védte. (11-14)

A Szeged átállt a 7 a 6 elleni játékra, Bodó lövését védte Corrales, majd Lékai az üres kapuba lőtt. Juan Carlos Pastor azonnal időt kért. (12-14)

Egy perccel később Mahé betörése után Mackovsek és Bánhidi szabálytalankodott az irányítóval szemben. A bírók, miután visszanézték az esetet, kiállították Bánhidit. A büntetőt Petar Nenadic értékesítette. (13-14)

Az első félidőben Telekom-Veszprém-Mol Pick Szeged 14-15

A második félidőt a Szeged kezdte jobban, egy 3-0-s szakasz után 14-18 volt az állás. Öt perc után Sostaric találatával 17-21-et mutatott az eredményjelző.

Ezután David Davis mester kapust cserélt, Cupara állt be Corrales helyére, Marguc góljával egy gólra jött fel a veszprém (21-22).

Negyedórával a mérkőzés vége előtt állandósulni látszott a különbség, Mahé góljával 26-27 volt az állás.

Tíz perccel a találkozó vége előtt visszajött Mikler a szegedi kapuba és óriási bravúrokat mutatott be. Három góllal elhúztak a csongrádiak, eldőlni látszott a bajnoki cím.

A Telekom Veszprém védekezést váltott, amikor 3 gólos hátrányba került, a szegediek edzője másodszor időt kért. (30-33)

Öt perccel a mérkőzés vége előtt Davis is kikérte a második idejét. (31-34)

Az időkérés után Gasper Marguc büntetőből talált be. (32-34)

A Veszprém kétségbeesetten próbált fordítani. Az utolsó 3 percen belül egyenlíteni tudott a Veszprém (34-34)

Az időkérés után Sostaric gólt szerzett és innen már nem engedte ki a Szeged a bajnoki címet.

A végeredmény. Telekom Veszprém-Mol Pick Szeged 36-37

Borítókép: Facebook.com/ Mol Pick Szeged

Sport365.hu - Fordulatok, piros lap, szegedi vezetés az első félidőben

A férfi kézilabda bajnokság utolsó mérkőzésén a Telekom Veszprém és a Mol Pick Szeged együttese egymás ellen léptek pályára. Az első mérkőzésen 3 góllal győzött a Tisza-parti együttes, így izgalmas mérkőzésnek ígérkezett a visszavágó a Veszprém Arénában. A mérkőzésen 4500 néző látogatott ki.