Visszavágna a Ferencváros

A dán csapat számára a negyeddöntő hazai visszavágójának kivívása, míg a Fradinak a szép búcsú a célja.

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában a Ferencváros együttese a dán Esbjerg gárdáját fogadja.

A találkozónak tétje a dán csapat szempontjából van, ugyanis győzelme esetén jelentős lépést tenne affelé, hogy a negyeddöntő visszavágóját hazai pályán játssza.

A Fradi csoportja rendkívül kaotikus lett, miután a Rosztov-don nyerni tudott a Vipers otthonában (29-32), így három csapatnak is 11 pontja van jelenleg.

Esélyek:

A Fradi "hazai" pályán legyőzte a CSM Bukarestet, és kikapott a Rosztovtól, míg idegenben a Bukaresttől, és mai ellenfelétől is szoros meccsen szenvedett vereséget.

Nagy kérdés lesz az, hogy a gyorsindításokat meg tudja-e akadályozni, illetve meg tudja-e fogni két átlövőjét, a holland Estravana Polmant, valamint a dán Line Jörgensent.

Estravana Polman semlegesítése nagyon fontos lesz a zöld-fehérek számára.
Fotó: Facebook.com/ Team Esbjerg

A csoportban az Esbjerg a második helyen áll pontazonossággal a francia Metz mögött, de megelőzve az egy meccsel többet játszó Rosztovot.

A zöld-fehéreknél fontos tényező lesz, hogy a remeklő Klujber Katrin, illetve Háfra Noémi játéka kiegyensúlyozott lesz-e, illetve az, hogy a beálló Frafjordot semlegesíteni tudja-e a fővárosi együttes.

Borítókép: Fradi.hu