Talpraállt a Győr. Magabiztosan győzte le a CSZKA Moszkvát

Ambros Martin csapata káprázatos védekezéssel és még nagyszerűbb támadójátékkal szerezte meg a harmadik helyet.

A női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének bronzmérkőzésén a címvédő Győr női kézilabda csapata a CSZKA Moszkva együttese ellen lépett pályára. Az elődöntőben a győriek büntetőkkel maradtak alul az újdonsült francia bajnok Brest Bretagne ellen, míg a CSZKA Moszkva a rendes játékidőben kapott ki a norvég bajnok Vipers Kristiansand együttesétől.

A mérkőzést a Rába-parti csapat kezdte jobban, Öt perc után 4-1-re vezetett a Győr.

A hatodik perc elején Faluvégi góljával már 5-1-re vezetett a Győr. Olga Akopian kikérte első idejét. (5-1)

Az időkérés jót tett az oroszoknak, de a Rába-partiak nagyon fegyelmezetten védekeztek. 6-3 volt az állás a magyar csapat javára.

Negyedóra után a +7-ért (!) támadhatott a Győr, de Nze Minko eladta a labdát. Az ellentámadásból Heindahl talált be a kapuba. (9-4)

Az oroszokon a kapuscsere sem segített Nze Minko és Fodor góljai után 11-4 volt az állás.

Tíz perccel az első félidő vége előtt Sudakova, és Mihajlicsenko találataival ötre zárkóztak a moszkvaiak. (11-6)

Kevesebb mint nyolc perccel a vége előtt Ambros Martin is kikérte az első idejét. (12-7)

Öt perccel az első félidő vége előtt állandósulni látszott a különbség. Kristiansen hetesből lőtt nagyon fontos gólt. (14-8)

Az első félidő legvégén Lukács góljával már 9 góllal vezetett a Győr. (17-8)

Az utolsó szó az első félidőben Görbicz Anitáé volt, így a szünetben Győr-CSZKA Moszkva 18-8.

A második félidőt ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, Kristiansen, Görbicz és Oftedal góljaival már közte 13 volt a különbség. (21-8)

Anne Mette Hansen gólja után időt kért Olga Akopian. (22-8)

Az oroszok 12 perc (!) után lőttek ismét gólt Mihajlicsenko hétméteresből. (22-9)

A 40. percben Oftedal a hatodik gólját lőtte a mérkőzésen. (24-11)

A 45. percben tovább folytatta a gálaelőadást a Győr. Amorim góljával már 15 volt közte. (28-13)

Tíz perccel a vége előtt 12 volt a különbség. (28-16)

Ambros Martin másodszor is kikérte az idejét nyolc perccel a vége előtt. (28-16)

Öt perccel a mérkőzés vége előtt Faluvégi szerzett gólt, aminek következtében 30-18 volt az állás.

Az utolsó percekben Ambros Martin mindenkinek igyekezett játéklehetőséget látni. A 19 éves Kürthy Laura megszerezte első gólját.

Az utolsó perc Ilina góljával kezdődött. 32-21 volt az állás, amely már nem is vátozott.

A végeredmény Győri Audi ETO KC - CSZKA Moszkva 32-21

Borítókép: Illyés Tibor/ MTI