Odacsapott a Fradi a Bajnokok Ligájában

A Ferencváros tizenkét góllal nyert Dabason a Podravka Koprivnica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

Álomszerűen kezdett az FTC, a vendégek 2-0 után dobták első góljukat, ám utána közel negyedóráig nem tudtak betalálni (8-1). Különösen Szekerczés Luca volt elemében. A horvátok támadójátéka vérszegény volt, alig tudtak helyzetet kialakítani. A biztos vezetés tudatában könnyelmű megoldások is előfordultak a magyar oldalon, izgalomra azonban nem volt ok. Elek Gábor vezetőedző akkor kért időt, amikor a kaproncaiak védekezési stratégiát váltottak, ám ezt követően is az történt a pályán, amit az FTC akart. Az első félidő 13-5-ös állása mindent elárult az erőviszonyokról.

A második játékrészben hazai támadás indult a kétszámjegyű különbségért, a 36. percben, 16-6-nál ezt sikerült is elérni. A biztos vezetést a cserék is tartották, tulajdonképpen ekkor került azonos szintre a két csapat, de az utolsó negyedórában még tovább nőtt a zöld-fehérek előnye. A Ferencváros jövő vasárnap a francia Fleury Loiret vendége lesz Orléans-ban.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Podravka Koprivnica (horvát) 28-16 (13-5)

A kvartett másik mérkőzésén:
Thüringer HC (német)-Fleury Loiret (francia) 27-27 (15-15)

C csoport:
FC Midtjylland (dán)-Hypo Niederösterreich (osztrák) 33-21 (14-11)

szombaton játszották:
Vardar Szkopje (macedón)-Győri Audi ETO KC 22-27 (10-13)

Az első három helyezettek jutnak a középdöntőbe, ahova magukkal viszik az egymás ellen elért eredményeket.