Magabiztos győri győzelem, veretlenül lett csoportgyőztes a Győr - Frissítve!

Danyi Gábor csapata hat góllal nyert.

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntő záró fordulójában a magyar bajnok, BL-címvédő Győr, a román bajnok Valcea együttesét fogadta hazai pályán.

A találkozóra több mint 5000 ember látogatott ki, így közel teltház várta a győrieket. A hangulat már a bevonuláskor szezációs volt.

A
 mérkőzést nagyon bátran kezdte a Valcea, öt perc után 3-2-re vezettek a románok.

A Valcea már két góllal is vezetett, de Oftedal és Amorim találatainak köszönhetően egalizált a hazai csapat. (5-5)

Negyed óra után aztán megindult az Oftedal-henger. Megszerezte a 3. majd a 4. gólját is, így 7-5-ös győri vezetésnél a Valcea kikérte az első idejét. (7-5)

A Győr tovább folytatta a menetelését, Amorim negyedik találatával pedig már öt góllal vezetett a BL címvédő. (14-9)

Öt perccel a félidő vége előtt a brazil átlövő már az ötödik gólját szerezte, így 16-12 volt az állás.

Az első játékrész utolsó öt percében a különbség még eggyel nőtt. Bulatovic lőtte a félidő utolsó gólját. (20-15)

A második félidőben a Győr folytatta remeklését, Knedlikova góljával már héttel mentek. (23-16)

A 40. percre Bratsett góljával ismét hét volt a két csapat között.

A második félidő felénél öt gólra jött fel a román csapat, így Danyi Gábor időt kért. (27-22)

Tíz perccel a vége előtt négy gól volt a különbség a két csapat között. (27-23)

Öt perccel a lefújás előtt Oftedal talált a kapuba, amivel már öt gól volt a különbség. (31-26)

Az utolsó öt percben még egy góllal nőtt a különbség, így a végeredmény Győr-Valcea: 35-29

Borítókép: Facebook.com/GyőriAudiETOKC