Kiütéses győzelemmel ünnepelte Görbicz Anita az 1000. BL gólját

Danyi Gábor csapata magabiztosan győzte le az Odensét.

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, a Győri Audi Eto KC a dán Odensét fogadta.

A találkozót a győriek kezdték jobban, az ötödik percben már 3-1-re vezetett a Győr, Görbicz Anita hétméteres találatával. A legendás játékos ezzel az ezredik gólját szerezte a BL-ben.

A győriek ezután két büntetőt is kihagytak, így Quintino egynlített de a győriektől Kristiansen góljaira, csak egyszer válaszolt az Odense így 5-4-re vezetett a Győr 10 perc után.

Negyedóra után már 7-5-re vezetett a magyar csapat, Danyi Gábor mégis kikérte első idejét. Az időkérés után Oftedal passzából Brattset talált be, így először volt 3 gól a különbség.

A 18. percben a dán csapat is időt kért, Faluvégi gólja után 10-6 volt az állás.  A timeout után Groot góljával jött fel háromra az Odense.

A 22. percben a másik holland, Abbingh átlövésével 2-re jött fel a dán csapat.

Öt perccel az első félidő vége előtt Oftedal góljával nőtt 3 gólra a Rába-partiak előnye.

Az utolsó öt percben már hat góllal is vezetett a Győr, a félidő Abbingh büntetőjével zárult.

A második félidőt a Győr kezdte jobban, öt perc után Nze Minko góljával már hattal vezetett a zöld-fehér alakulat.

A 6. percben Görbicz átadásából Amorim szerzett gólt kínai figurából (21-15)

8 perc 46-nál időt kért a Kilkerly mester, ötgólos győri vezetésnél (22-17)

A tizedik percben négy gólra feljött az Odense, Groot passzából Iversen lőtt gólt. (23-19)

A 45. percre ismét hat gól volt a különbség Nze Minko és Görbicz csavargóljával már 25-19 volt.

Kilenc perccel a találkozó vége előtt Leynaud védte Johansen lövését.

Öt perccel a vége előtt hat góllal vezetett a Győr, amikor Danyi Gábor kikérte a második, egyben utolsó idejét.

Az utolsó percekben, már igazi örömjátékot láthattak a nézők. Lukács góljával 32-24 volt már az állás.

Az utolsó fél percben már csak egy Odense gól született, így 32-25-re nyert a Győr.

A végeredmény Győri Audi Eto Kc-Odense 32-25.

Borítókép: Catalin Soare/NurPhoto via Getty Images

Sport365.hu - Görbicz megszerezte az 1000. gólját, magabiztos győri előny a szünetben

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, a Győri Audi Eto KC a dán Odensét fogadta. A találkozót a győriek kezdték jobban, az ötödik percben már 3-1-re vezetett a Győr, Görbicz Anita hétméteres találatával. A legendás játékos ezzel az ezredik gólját szerezte a BL-ben.