Kézilabda: nem jutott KEK-elődöntőbe a Vác

Nem tudta megőrizni hazai pályán szerzett egygólos előnyét a Vác a Paris Issyvel szemben, így nem jutott a női kézilabda KEK elődöntőjébe.

A sorozat negyeddöntős párharcának pénteki visszavágóján a párizsi csapat négy góllal bizonyult jobbnak a Vácnál.

Nehezen lendült játékba a magyar csapat, a hazaiak öt góljára csak eggyel tudott válaszolni, majd egy darabig maradt ez a különbség, sőt, volt öttalálatnyi is a franciák előnye (10-5). Aztán elkezdett hatékonyabban játszani a Vác, felzárkózott, ki is egyenlített (12-12), de a szünet előtti utolsó két gólt megint a hazaiak szerezték.

A második játékrészben nem tudott közelebb férkőzni vendéglátójához a magyar együttes, a hajrára pedig már ötgólosra is hízott a párizsiak előnye, s ebből a végére négy meg is maradt. A magyar csapat legjobbja a válogatott Klivinyi Kinga volt, aki egymaga 11-szer volt eredményes.

A KEK előző két kiírásában a jelenleg a Bajnokok Ligája középdöntőben szereplő FTC diadalmaskodott.