Kézilabda BL: veszprémi siker a Bundesliga-éllovas ellen

Az MKB-MVM Veszprém elsősorban szenzációs második félidei játékával 27-24-re legyőzte legnagyobb csoportriválisát, a vendég német Rhein-Neckar Löwent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában, és továbbra is százszázalékos a szezonban. Momir Ilic kilenc góllal járult hozzá a csoportelsőség szempontjából fontos sikerhez.

A szokatlan kései kezdés ellenére is fantasztikus hangulat fogadta a két elitcsapatot. A Bundesliga-éllovas nem volt megilletődve, és a 6. percben már 3-1-re vezetett. Ezt követően Ilic két találatával és Mikler védéseinek köszönhetően sikerült fordítani. Ekkor kimaradt egy emberelőny, majd Nagyot állították ki. Az emberhátrányban Mikler helyett mezőnyjátékos ment be, ám labdavesztés után egészpályás gólt kapott a házigazda. Negyedóra után 4-6-ot, a 17. percben 4-7-et mutatott az eredményjelző. Ekkor időt kért a Veszprém, és a cseréknek köszönhetően sikerült felzárkózni egy gólra (23. perc: 7-8). Időt kért a Rhein-Neckar is, amely rendezte sorait, és elhúzott 11-8-ra, miközben dán légiósa, Landin szenzációsan védett. A félidő hajrájában emberelőnybe került a magyar bajnok, és faragott hátrányából.

A második játékrész elején egyenlített a Veszprém, végül pedig egy újabb emberelőnyben, a fülsiketítő zajban sikerült a fordítás. Időt kért a Löwen, de ezzel nem törte meg a rivális lendületét. A 42. percben először vezetett két találattal az MKB-MVM (18-16). Mikler emberhátrányban két fontos védést is bemutatott, miközben Nagy révén nőtt a különbség.

A félidő derekán sok volt a hiba, sokat állt a játék, és sok volt a kiállítás is. Ilic lendítette át a holtponton a Veszprémet, könyörtelen végrehajtó volt. A Rhein-Neckar viszont tovább maradt a "gödörben", így esélye sem maradt a pontszerzésre, pedig a hajrában már nagyon agresszív védekezési formát választott.

A Veszprém ebben az idényben nem veszített mérkőzést: se a BL-ben, se a SEHA Ligában, sem pedig a Magyar Szuperkupában nem talált legyőzőre.

KÉZILABDA
Bajnokok Ligája, 2. forduló
C csoport:
MKB-MVM Veszprém - Rhein-Neckar Löwen (német) 27-24 (10-11)
Legjobb góldobók: Ilic 9, Nagy 4, Sulic 4, Ugalde 3, illetve Gensheimer 9, Petersson

korábban:
Vardar Szkopje (macedón)-Csehovszkije Medvegyi (orosz) 39-28 (24-12)

vasárnap:
Montpellier (francia)-Celje (szlovén) 17.00

Az állás: 1. Szkopje 4 pont/2 mérkőzés (66-54), 2. Veszprém 4/2 (64-56), 3. RN Löwen 2/2, 4. Celje 0/1 (26-27), 5. Montpellier 0/1 (24-35), 6. Csehov 0/2 (60-76).
D csoport:
korábban:
Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 37-32 (18-17) Motor Zaporizzsja (ukrán)-Dunkerque (francia) 21-23(10-9)

Vasárnap:
Aalborg (dán)-Schaffhausen (svájci) 16.50

Az állás: 1. Kielce 4 pont/2 mérkőzés, 2. Aalborg 2/1 (26-21), 3. Dunkerque 2/2 (44-47), 4. Szeged 2/2 (59-63), 5. Zaporizzsja 0/2 (47-50), 6. Schaffhausen 0/1 (28-33)
A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.