Ismét elbukott a legfontosabb színpadon a Veszprém

Drámába torkolt az eddig csodálatos Final Four.

A Bajnokok Ligája fináléjában a Telekom Veszprém és a Vardar Szkopje játszott egymással telt ház, az az 20 000 néző előtt. A találkozót német játékvezetők fújták. A Vardar Szkopje kezdte el a találkozót.

A találkozó szkopjei góllal, indult, ám a Veszprém gyorsan fordított, majd Cupic büntetőből egyenlített (2-2).

A 10. percre Dibirov góljával már 2 góllal ment az Észak-macedón együttes. (6-4)

A 13. percben súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a Vardar orosz szélsője Daniel Shishkarev.

A 17. percben Manaskov helyzetét védte Milosavjev, az ellentámadásból Kristopans lőtt gólt (11-7).

A 25. percben 15-10-re vezetett már a Vardar így David Davis kénytelen volt időt kérni. A szünetben a különbség már nem változott 16-11-es Szkopjei vezetéssel fordultak a csapatok.

Ezen ment el a Veszprém BL döntője

A vereség után a vezetőedző, valamint a távozó Mikler Roland nyilatkozott.

A második félidőben a Veszprém kapaszkodott Mahé, Nenadic valamint Tönnesen góljaival egyre jött fel, így Roberto Garcia Parrondo kénytelen volt időt kérni a 40. percben.(17-16)

A 45. percben Tönnesen góljával 20-18-ra jött fel a Veszprém.  Jó mérkőzés volt, szoros csata, de végig vezetett a Vardar nem sikerült az egyenlítés.

Az 54. percben David Davis 24-22-nél időt kért.  A Veszprém igyekezett, de nem tud feljebb jönni,  az utolsó pillanatokban, pedig nem sikerült a védekezés. A Vardar Szkopje nyerte a Bajnokok Ligáját, és ami még nagyobb csalódást okozhat, hogy a Veszprém már negyedik döntőjét bukta el.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Vardar brazil beállója, Rogério Ferreira Moraes, illetve a Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé volt egyformán hat góllal.

Férfi Bajnokok Ligája, döntő:
Vardar Szkopje (észak-macedón)-Telekom Veszprém 27-24 (16-11)
gólszerzők: Ferreira Moraes 6, Cupic 5, Kristopans 4, Karacic, Skube, Gyibirov 3-3, Sztoilov 2, Siskarjov 1, illetve Mahé 6, Tönnesen 4, Nenadic 3, Mackovsek, Lékai, Nilsson 2-2, Nagy L., Ilic, Gajic, Terzic, Blagotinsek 1-1
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 6/6
kiállítások: 4, illetve 10 perc