Hozta a kötelezőt Horvátországban a Győr

Danyi Gábor együttese kiütötte a Podravkát idegenben is.

A Ferencváros győzelme után a győrieken volt a sor, hogy megnyerjék soron következő mérkőzésüket a női kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti fordulójában.

Danyi Gábor együttese a horvát Podravka otthonában lépett pályára.

A mérkőzést kiválóan kezdte a címvédő, hat perc után már 6-1 volt az állás, így Zlatko Saracevic ki is kérte az első idejét.

Az időkérés megtette a hatását, egy 3-0-s sorozattal 6-4-re jöttek vissza a kaproncaiak.

Negyedóra után 8-5 volt az állás a Rába-partiak javára.

A 17. percben kikérte első idejét Danyi Gábor is, miután csapata megakadt támadójátékban

Az időkérés nem tett jót a győrieknek 9-7-re jöttek fel a horvátok.

Öt perccel az első félidő vége előtt két gól volt a különbség. (8-10)

A félidő vége a győrieké volt, Faluvégi és Nze Minko góljaival ötre nőtt a különbség (8-13)

A félidőben Podravka-Győri Audi Eto KC 8-13

A második félidőt a győriek ott folytatták, ahol az elsőt befejezték, Nze Minko góljaival tovább nőtt a különbség a két csapat között. (9-15)

A 38. percben nyolc gólra nőtt a különbség a két csapat között, Zlatko Saracevic második idejét is kikérte. (10-18)

Az időkérés után Stine Oftedal lőtt gólt, amivel kilenc gól volt a különbség a két csapat között 40. percre.

Öt perccel később már tízzel vezetett Danyi Gábor csapata, Nze Minko gólja után. (11-21)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Estelle Nze Minko az 5. gólját lőtte, amivel 12 gól volt a különbség. (12-24)

Nyolc perccel a vége előtt Zlatko Saracevic a harmadik idejét is kikérte, amikor 13 góllal vezetett a Győr. (13-26)

Az 55. percben a győriek már a fiataljaikat is bevethették, a 17 éves Ogonovszky Eszter pedig egy átlövésből szerzett gólt. (14-29).

A mérkőzésen az utolsó szó a győrieké volt, Kari Brattset állította be a végeredményt. Podravka Koprivnica-Győri Audi Eto KC 15-33

A győriek kiváló védekezésüknek köszönhetően begyűjtötték a kötelező két pontot, az utolsó fordulóban a Rába-partiak az orosz CSZKA Moszkvát fogadják. Danyi Gábor csapata így már ötven mérkőzés óta a Bajnokok Ligájában.

Borítókép: Facebook.com/ Győri Audi Eto KC

Sport365.hu - Ötgólos győri vezetés az első félidőben

A Ferencváros győzelme után a győrieken volt a sor, hogy megnyerjék soron következő mérkőzésüket a női kézilabda Bajnokok Ligája utolsó előtti fordulójában. Danyi Gábor együttese a horvát Podravka otthonában lépett pályára. A mérkőzést kiválóan kezdte a címvédő, hat perc után már 6-1 volt az állás, így Zlatko Saracevic ki is kérte az első idejét.